O‘zbekistonning Koreya Respublikasidagi Elchisining vafoti munosabati bilan hamdardlik
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi O‘zbekiston Respublikasining Koreya Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Vitaliy Vasilevich Fen vafot etganini chuqur qayg‘u bilan ma’lum qiladi.
V.Fen butun umrini Vatanimizga xizmat qilishga bag‘ishlagan atoqli davlat arbobi, sport ustasi va professional diplomat edi. U 25 yil davomida O‘zbekistonning Seuldagi diplomatik vakolatxonasini boshqardi hamda O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirishga ulkan hissa qo‘shdi. Uning ko‘p yillik faoliyati O‘zbekiston-Janubiy Koreya aloqalarining mustahkamlanishida o‘chmas iz qoldiradi.
Vitaliy Vasilevich Fen “Fidokorona xizmatlari uchun” va “Mehnat shuhrati”, shuningdek, Janubiy Koreyaning “Gvangxva” ordenlari bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi jamoasi marhumning oila a’zolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildiradi.

Соболезнования в связи с кончиной Посла Узбекистана в Республике Корея
Министерство иностранных дел Республики Узбекистан с чувством глубокой скорби сообщает о кончине Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Узбекистан в Республике Корея Виталия Васильевича Фена.
В.Фен был выдающимся государственным деятелем, мастером спорта и профессиональным дипломатом, посвятившим всю свою жизнь служению Родине. Он на протяжении 25 лет возглавлял дипломатическую миссию Узбекистана в Сеуле и внес огромный вклад в развитие сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея. Его многолетняя деятельность оставила неизгладимый след в укреплении узбекско-южнокорейских связей.
Виталий Васильевич Фен был награжден орденами «Фидокорона хизматлари учун» и «Мехнат шухрати», а также «Гвангхва» Южной Кореи.
Коллектив МИД Республики Узбекистан выражает искренние соболезнования родным и всем близким покойного.