Ўзбекистон Президенти АҚШга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трампнинг таклифига биноан 5 ноябрь куни амалий ташриф билан Вашингтон шаҳрига келди.
“Эндрюс” авиабазасида давлатимиз раҳбарини АҚШ Давлат котибининг ўринбосари Кристофер Ландау, АҚШ – Ўзбекистон савдо палатаси раиси Кэролин Лэмм ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Ташрифнинг асосий тадбирлари 5-6 ноябрь кунлари бўлиб ўтади. Ўзбекистон Президенти Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трамп билан учрашади ҳамда Марказий Осиё мамлакатлари ва АҚШ етакчиларининг “С5+1” форматидаги саммитида иштирок этади.
Тадбирлар дастуридан АҚШ Конгресси ва ҳукумати вакиллари билан музокаралар, ушбу мамлакат етакчи компанияларининг раҳбарлари билан алоҳида учрашувлар ҳамда ишбилармон доиралар иштирокидаги давра суҳбати ҳам ўрин олган.

President of Uzbekistan came to the United States
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in Washington, D.C. on November 5 with a practical visit at the invitation of President of the United States Donald Trump.
At Andrews Air Force Base, the head of State was greeted by Deputy US Secretary of State Christopher Landau, chairman of the US – Uzbekistan Chamber of Commerce Carolyn Lemm and other officials.
The main event of the visit will be held from November 5 to 6. The president of Uzbekistan meets with President of the United States Donald Trump and takes part in the summit of the leaders of the Central Asian countries and the United States in the format "S5+1".
The program of events also included negotiations with representatives of the US Congress and government, separate meetings with the leaders of the leading companies of this country, and a round table with the participation of business circles.