Ўзбекистон Республикаси Президенти "Oppenheimer Holdings" компанияси раҳбарини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Oppenheimer Holdings” компанияси президенти ва бош ижрочи директори Роберт Ловентални қабул қилди.
“Oppenheimer” - Американинг мустақил инвестиция банки бўлиб, дунё миқёсида инвестиция ва банк хизматлари, молиявий маслаҳат, капитал бозорлари ва активларни бошқариш хизматларини тақдим этади.
Холдингнинг Ўзбекистонда хусусий бизнес лойиҳаларини ривожлантириш ва евробондлар чиқаришга қўшаётган ҳиссаси қайд этилди. Хусусий секторни молиялаштириш дастурларини кенгайтириш режалари қўллаб-қувватланди.

Президент Республики Узбекистан принял главу Oppenheimer Holdings
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял президента и главного исполнительного директора Oppenheimer Holdings Роберта Ловенталя.
Oppenheimer – американский независимый инвестиционный банк, предоставляющий инвестиционно-банковские услуги, финансовые консультации, а также услуги на рынках капитала и управление активами по всему миру.
Отмечен вклад холдинга в развитие проектов частного бизнеса и выпуска евробондов в Узбекистане. Поддержаны планы по расширению программ финансирования частного сектора.