Ўзбекистон Республикаси Президенти "Oppenheimer Holdings" компанияси раҳбарини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Oppenheimer Holdings” компанияси президенти ва бош ижрочи директори Роберт Ловентални қабул қилди.
“Oppenheimer” - Американинг мустақил инвестиция банки бўлиб, дунё миқёсида инвестиция ва банк хизматлари, молиявий маслаҳат, капитал бозорлари ва активларни бошқариш хизматларини тақдим этади.
Холдингнинг Ўзбекистонда хусусий бизнес лойиҳаларини ривожлантириш ва евробондлар чиқаришга қўшаётган ҳиссаси қайд этилди. Хусусий секторни молиялаштириш дастурларини кенгайтириш режалари қўллаб-қувватланди.

President of the Republic of Uzbekistan receives the head of “Oppenheimer Holdings”
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the president and chief executive officer of “Oppenheimer Holdings” Robert Lowenthal.
“Oppenheimer” is an American independent investment bank, providing investment and banking services, financial consulting, as well as services on capital markets and managing assets worldwide.
The contribution of the holding in the development of private business projects and Eurobonds issuance in Uzbekistan, was noted. Plans on expanding programs of private sector financing were supported.