Ўзбекистон Президенти Тяньцзинь шаҳрига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпиннинг таклифига биноан рафиқаси билан бирга расмий ташриф билан Тяньцзинь шаҳрига келди.
“Биньхай” халқаро аэропортида самолёт олдида давлатимиз раҳбарини ХХР транспорт вазири Лю Вэй ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Олий мартабали меҳмонлар шарафига икки мамлакатнинг давлат байроқлари кўтарилди, фахрий қоровул саф тортди.
Ташриф дастурига мувофиқ, Ўзбекистон етакчиси 31 август – 1 сентябрь кунлари Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлиси ва “ШҲТ плюс” форматидаги саммит тадбирларида иштирок этади.
Ўзбекистон Президенти ўз нутқида кўп томонлама ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ва ташкилот фаолиятини такомиллаштириш бўйича муҳим ташаббусларни илгари суради.

President of Uzbekistan arrives in Tianjin
At the invitation of President of the People's Republic of China Xi Jinping, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev together with his spouse arrived with an official visit to the city of Tianjin.
At Binhai International Airport at the plane ramp the Head of our state was met by China’s minister of transport Liu Wei and other officials.
In honor of the distinguished guest, the national flags of both countries were raised and an honor guard was assembled.
According to the program, on August 31-September 1, the Leader of Uzbekistan will take part in the meeting of the Council of Heads of State of the Shanghai Cooperation Organization and the "SCO Plus" summit.
In his address, the President of Uzbekistan will make a number of important initiatives on further strengthening multifaceted cooperation and improving the activities of the organization.