Болгария Президенти расмий ташриф билан Ўзбекистонга келади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Болгария Республикаси Президенти Румен Радев 9-11 июнь кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Ташриф дастурига мувофиқ, икки мамлакат етакчиларининг музокаралари, расмий ва ишбилармонлик тадбирлари ўтказилиши, қатор икки томонлама битимлар имзоланиши режалаштирилган.
Ўзбекистон ва Болгария Президентлари ўзаро манфаатли муносабатларни янада ривожлантириш, шу жумладан товар айирбошлаш ҳажмини ошириш, агросаноат мажмуи, фармацевтика тармоғи, кончилик, рақамлаштириш соҳаларида кооперацияни йўлга қўйиш, туризм ва маданий-гуманитар алмашинувларни кенгайтириш масалаларини кўриб чиқадилар.

The president of Bulgaria will come to Uzbekistan on an official visit
At the invitation of the president of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoev, the president of the Republic of Bulgaria Rumen Radev will be in our country on June 9-11 with an official visit.
In accordance with the program of the visit, negotiations of the leaders of the two countries, official and business events are planned to be held, a number of bilateral agreements are signed.
The presidents of Uzbekistan and Bulgaria consider issues of further development of mutually beneficial relations, including increasing the volume of turnover, establishing cooperation in the fields of agro-industrial complex, pharmaceutical network, mining, digitization, expanding tourism and cultural and humanitarian exchanges.
Bulgarian President rumen Radev IV also participates in the Tashkent International Investment Forum.