Италия Бош вазири расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Италия Республикаси Бош вазири Жоржа Мелони 28-29 май кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Саммит давлатимиз раҳбарининг 2023 йил 7-9 июнь кунлари Италияга расмий ташрифи давомида эришилган келишувларга мувофиқ ўтказилади.
Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтадиган олий даражадаги музокараларда Ўзбекистон-Италия стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилади.

Prime Minister of Italy to pay an official visit to Uzbekistan
On May 28-29 Prime Minister of the Italian Republic Giorgia Meloni will pay an official visit to our country at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
The current summit will take place in continuation of the agreements reached during the official visit of the Head of our state to Italy in June 7-9, 2023.
During the summit talks in the city of Samarkand issues of further strengthening of Uzbek-Italian relations of the strategic partnership and expanding multifaceted cooperation will be considered.