Ўзбекистон Республикаси Президенти расмий ташриф билан Кувайт Давлатида бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Кувайт Давлати Амири Шайх Мишъал ас-Сабоҳнинг таклифига биноан 17-18 февраль кунлари расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлади.
Ташриф дастурига мувофиқ, Ал-Кувайт шаҳрида олий даражада икки томонлама музокаралар ҳамда ушбу мамлакат ҳукумати аъзолари, етакчи компаниялари ва банк-молия тузилмалари раҳбарлари билан учрашувлар бўлиб ўтади.
Бўлажак саммит кун тартибидан Ўзбекистон-Кувайт дўстлик ва кўп қиррали шериклик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлаш, савдо, инновациялар, инвестиция ва молия, "яшил" энергетика, саноат кооперацияси, қишлоқ хўжалиги, транспорт ва логистика, инфратузилма, шаҳарсозлик, соғлиқни сақлаш ва бошқа устувор йўналишларда ҳамкорликни кенгайтириш масалалари ўрин олиши кўзда тутилган.
Маданий-гуманитар ва туризм алмашинувини кенгайтириш масалалари ҳам диққат марказида бўлади. Бундан ташқари, Ўзбекистон ва Кувайт етакчилари халқаро сиёсат ва минтақавий ҳамкорликнинг долзарб жиҳатларини кўриб чиқадилар.

President of the Republic of Uzbekistan to pay an official visit to the State of Kuwait
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay an official visit to Kuwait on February 17-18 at the invitation of Emir of Kuwait Sheikh Meshal Al-Sabah.
According to the program of stay in the city of Al Kuwait, bilateral negotiations at the highest level will be held, as well as meetings with the leadership and members of the government, heads of leading Kuwaiti companies, banking and financial structures.
It is envisaged that the agenda of the upcoming summit will include issues of further development and deepening of Uzbek-Kuwaiti relations of friendship and multifaceted partnership, expansion of interaction in such priority areas as trade, innovation, investment and finance, green energy, industrial cooperation, agriculture, transportation and logistics, infrastructure, urban development, healthcare and others.
Expansion of cultural, humanitarian and tourism exchange will also be in the focus. In addition, the leaders of Uzbekistan and Kuwait will consider topical aspects of international politics and regional cooperation.