Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 33 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан ҳарбий хизматчилар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
13.01.2025
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ФармониМамлакатимиз мудофаа қудратини ошириш, Қуролли Кучларимиз жанговар салоҳиятини юксалтириш, профессионал миллий армияни шакллантириш, давлат хавфсизлиги ва чегараларимиз дахлсизлигини таъминлашдаги катта хизматлари, жамиятда тинчлик ва барқарорликни, халқимиз осойишталигини сақлаш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш борасидаги ибратли фаолияти, шарафли ва муқаддас бурчини бажаришда мардлик ва жасорат кўрсатгани, юқори малакали кадрларни тайёрлаш, ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Мардлик» ордени билан
Дедахонов Мусохон Алёрович - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчиси
Исмоилов Бахтиёр Ахмаджонович - Фарғона вилояти прокурори
Расулов Фаррух Садуллоевич - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм командири
Сайипов Бектош Рахимович - Қашқадарё вилояти прокурори
Тошқораев Олим Эшмўминович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм бош сержанти
Умурзаков Шароф Кучиевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги хизмат бошлиғининг ўринбосари
Эгамбердиев Музаффар Эминович - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси директори
Эгамёров Фарходбек Абдумаликович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм командирининг ўринбосари – бўлим бошлиғи
Пирматов Алишер Ашурматович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси марказий девони бошқарма бошлиғи
«Жасорат» медали билан
Акрамов Аббосжон Ахтам ўғли - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчиси
Иргашов Бахтиёр Эркинович - Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ҳузуридаги Божхона қўмитаси муҳим ишлар бўйича катта тезкор вакили
Исаков Алишер Рахматуллаевич - Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармаси қутқарув отряди гуруҳ қутқарувчи-йўриқчиси
Мухитдинов Исломбек Зафарбек ўғли - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм отряд командири
Суярқулов Равшанбек Суярқул ўғли - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взвод командирининг ўринбосари
Тошматов Зафарбек Анварович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм эскадрилья командирининг ўринбосари
Утегенов Дауран Аймуратович - Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Шарипов Жавлонбек Ҳакимжон ўғли - Тошкент шаҳри Бектемир тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси патруль-пост хизмати инспектори
«Содиқ хизматлари учун» медали билан
Абдуллаев Нодиржон Абдитолиб ўғли - Тошкент вилояти прокуратураси бўлим бошлиғи
Ахмедов Баҳриддин Ҳошимович - Самарқанд ҳарбий судининг раиси
Бакиров Шокир Кучкарович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд катта ҳайдовчи-қутқарувчиси
Дадахонов Хамидулло Вахобович - Андижон вилояти Избоскан тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Джумабаев Бахром Курбаналиевич - Тошкент вилояти Нурафшон шаҳар ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Жумабаев Шерзод Авазович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм секция командири
Камaлов Абдурасул Анварович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд катта йўриқчи-қутқарувчиси
Минажов Реймбай Отеулиевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги жазони ижро этиш колонияси бошлиғининг ўринбосари
Мирзаалимов Нишанмурод Мухтарович - Ўзбекистон Республикаси Олий судининг судьяси
Парманов Абдумалик Паттоевич - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Позилов Одил Самадович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Қоровул қўшинлари ҳарбий қисм қоровул бошлиғи
Режепов Бекполат Мамитович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Соатов Фазлиддин Суннатиллаевич - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўриқлаш бош бошқармаси бўлим бошлиғи
Султонов Ойбек Султонбоевич - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси кадрлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Тилабов Баҳодир Самандарович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги бўлими бош сержант ёрдамчиси
Ўсаров Обиджон Комилжон ўғли (марҳум) - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Худжақулов Дилмурот Панжиевич - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари – маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғи
Хўжамқулов Абдивахид Мусаевич - Сурхондарё вилояти Божхона бошқармаси бўлим бошлиғи
Шафиев Ренат Рустамович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги марказ бошлиғи
Каримова Саида Мўхтар қизи - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм бўлим катта офицери
Холбеков Хайтбек Ойбек ўғли - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси бошқармаси бўлим инспектор-психологи
Артиков Шерзод Бахтиярович - Хоразм вилояти Қўшкўпир тумани прокурорининг ўринбосари
Жумаев Шароф Норчаевич - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг Қашқадарё вилояти бошқармаси суриштирувчиси
Зарипов Маратжон Ризаевич - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм гуруҳ командири
Қамбаров Ботиржон Шермахамматович - Наманган вилояти Тўрақўрғон тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Махкамбаев Абдулла Абдисаматович - Тошкент вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси техник таъмирлаш қисми бошлиғи
Пўлатова Азизахон Мурот қизи - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ катта офицери
Саидов Сардор Сайдуллаевич - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм секция командири
Санаев Бегзот Юсубович - Сирдарё вилояти Ширин шаҳар ички ишлар бўлими бошлиғи
Султанова Жамила Машариповна - Хоразм вилояти маъмурий судининг раиси
Тошпулатов Султон Эшниёзович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўриқлаш бошқармаси қўриқлаш бўлими ҳайдовчиси
Усмонов Шухриддин Холиқович - Қашқадарё вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси Қарши шаҳар фавқулодда вазиятлар бўлими катта уста-қутқарувчиси

О награждении группы военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов в связи с 33-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Родины
13.01.2025
Указ Президента Республики УзбекистанЗа большие заслуги в укреплении оборонной мощи нашей страны, приумножении боевого потенциала Вооруженных Сил, формировании профессиональной национальной армии, обеспечении государственной безопасности и неприкосновенности границ, образцовую деятельность по сохранению мира и стабильности в обществе, спокойствия нашего народа, защите прав, свобод и законных интересов граждан, за мужество и отвагу, проявленные при исполнении почетного и священного долга, достойный вклад в подготовку высококвалифицированных кадров, воспитание молодежи в духе патриотизма наградить:
орденом «Мардлик»
Дедахонова Мусохона Алёровича - военнослужащего Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Исмоилова Бахтиёра Ахмаджоновича - прокурора Ферганской области
Расулова Фарруха Садуллоевича - командира войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Сайипова Бектоша Рахимовича - прокурора Кашкадарьинской области
Тошкораева Олима Эшмуминовича - главного сержанта войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Умурзакова Шарофа Кучиевича - заместителя начальника службы Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Эгамбердиева Музаффара Эминовича - директора Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан
Эгамёрова Фарходбека Абдумаликовича - заместителя командира – начальника отдела войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Пирматова Алишера Ашурматовича - начальника управления центрального аппарата Национальной гвардии Республики Узбекистан
медалью «Жасорат»
Акрамова Аббосжона Ахтам угли - военнослужащего Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Иргашова Бахтиёра Эркиновича - старшего оперуполномоченного по важным делам Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан
Исакова Алишера Рахматуллаевича - инструктора-спасателя группы спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента
Мухитдинова Исломбека Зафарбек угли - командира отряда войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Суяркулова Равшанбека Суяркул угли - заместителя командира взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Тошматова Зафарбека Анваровича - заместителя командира эскадрильи войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Утегенова Даурана Аймуратовича - оперуполномоченного по особо важным делам Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Шарипова Жавлонбека Хакимжон угли - инспектора патрульно-постовой службы Управления по координации деятельности органов внутренних дел по Бектемирскому району города Ташкента
медалью «Содиқ хизматлари учун»
Абдуллаева Нодиржона Абдитолиб угли - начальника отдела прокуратуры Ташкентской области
Ахмедова Бахриддина Хошимовича - председателя Самаркандского военного суда
Бакирова Шокира Кучкаровича - старшего водителя-спасателя отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Дадахонова Хамидулло Вахобовича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Избасканского района Андижанской области
Джумабаева Бахрома Курбаналиевича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел города Нурафшона Ташкентской области
Жумабаева Шерзода Авазовича - командира секции войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Камaлова Абдурасула Анваровича - старшего инструктора-спасателя отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Минажова Реймбая Отеулиевича - заместителя начальника колонии по исполнению наказания Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Мирзаалимова Нишанмурода Мухтаровича - судью Верховного суда Республики Узбекистан
Парманова Абдумалика Паттоевича - специалиста группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Позилова Одила Самадовича - начальника караула войсковой части Караульных войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Режепова Бекполата Мамитовича - специалиста группы войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Соатова Фазлиддина Суннатиллаевича - начальника отдела Главного управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан
Султонова Ойбека Султонбоевича - заместителя начальника управления кадров Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
Тилабова Баходира Самандаровича - помощника главного сержанта отдела Министерства обороны Республики Узбекистан
Усарова Обиджона Комилжон угли (посмертно) - специалиста группы войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Худжакулова Дилмурота Панжиевича - заместителя начальника Управления внутренних дел Ферганской области – начальника службы духовно-просветительской работы и кадрового обеспечения
Хужамкулова Абдивахида Мусаевича - начальника отдела Таможенного управления Сурхандарьинской области
Шафиева Рената Рустамовича - начальника центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Каримову Саиду Мухтар кизи - старшего офицера отдела войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Холбекова Хайтбека Ойбек угли - инспектора-психолога отдела управления Национальной гвардии Республики Узбекистан
Артикова Шерзода Бахтияровича - заместителя прокурора Кошкупырского района Хорезмской области
Жумаева Шарофа Норчаевича - дознавателя управления по Кашкадарьинской области Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан
Зарипова Маратжона Ризаевича - командира группы войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Камбарова Ботиржона Шермахамматовича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Туракурганского района Наманганской области
Махкамбаева Абдуллу Абдисаматовича - начальника части технического ремонта Управления по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области
Пулатову Азизахон Мурот кизи - старшего офицера группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Саидова Сардора Сайдуллаевича - командира секции войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Санаева Бегзота Юсубовича - начальника отдела внутренних дел города Ширин Сырдарьинской области
Султанову Жамилю Машариповну - председателя административного суда Хорезмской области
Тошпулатова Султона Эшниёзовича - водителя отдела охраны Управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан
Усмонова Шухриддина Холиковича - старшего мастера-спасателя отдела по чрезвычайным ситуациям города Карши Управления по чрезвычайным ситуациям Кашкадарьинской области