Chenduda O‘zbekiston-Xitoy biznes-forumi bo‘lib o‘tdi
2024-yil 30-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Xitoyning Chengdu shahrida O‘zbekiston-Xitoy
biznes-forumida ishtirok etdi.
Forum doirasida «yashil» sanoat obyektlarini ishga tushirish, toza ta'minot zanjirlarini va innovatsiyalarni rivojlantirish, shuningdek, transport va energetika sohalarida barqaror infratuzilma yaratishga alohida e'tibor qaratildi. Forum ishtirokchilari shuningdek, Sichuan viloyati bilan yaqindan hamkorlik aloqalarini rivojlantirayotgan va bir qator istiqbolli shartnomalar tuzayotgan Navoiy viloyatining salohiyati bilan tanishdilar.

On November 30, 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov took part in Uzbekistan-China Business Forum held in Chengdu (PRC).
The forum focused on launching "green" industrial projects, developing clean supply chains and innovations, as well as creating sustainable infrastructure in the fields of transport and energy. Forum participants also familiarized themselves with the potential of the Navoi region, which is actively strengthening its partnership ties with Sichuan Province and signing a number of promising agreements.