Chenduda O‘zbekiston-Xitoy biznes-forumi bo‘lib o‘tdi
2024-yil 30-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Xitoyning Chengdu shahrida O‘zbekiston-Xitoy
biznes-forumida ishtirok etdi.
Forum doirasida «yashil» sanoat obyektlarini ishga tushirish, toza ta'minot zanjirlarini va innovatsiyalarni rivojlantirish, shuningdek, transport va energetika sohalarida barqaror infratuzilma yaratishga alohida e'tibor qaratildi. Forum ishtirokchilari shuningdek, Sichuan viloyati bilan yaqindan hamkorlik aloqalarini rivojlantirayotgan va bir qator istiqbolli shartnomalar tuzayotgan Navoiy viloyatining salohiyati bilan tanishdilar.

В Чэнду состоялся узбекско-китайский бизнес-форум
30 ноября 2024 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов в Чэнду (КНР) принял участие в узбекско-китайском бизнес-форуме.
В рамках форума особое внимание было уделено запуску «зеленых» промышленных объектов, развитию чистых цепочек поставок и инноваций, а также созданию устойчивой инфраструктуры в сфере транспорта и энергетики. Участники форума также ознакомились с потенциалом Навоийской области, которая активно развивает партнерские связи с провинцией Сычуань и заключает ряд перспективных соглашений.