Afg‘onistonning mamlakatimizdagi diplomatik vakolatxonasi yangi rahbari bilan uchrashuv to‘g‘risida
2024-yil 9-oktabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Afg‘onistonning mamlakatimizdagi diplomatik vakolatxonasi yangi rahbari Abdul G‘affor Teraviyni qabul qildi.
Uchrashuv davomida tomonlar O‘zbekiston va Afg‘oniston aloqalarini har tomonlama rivojlantirish, ishlatilmagan salohiyatni ro‘yobga chiqarish, ikki mamlakat xalqlari manfaatlariga xizmat qiladigan yangi loyihalar ishlab chiqish zarurligini ta’kidladi.
A.G‘.Teraviy O‘zbekiston tomoniga doimiy ravishda ko‘rsatilayotgan ko‘mak uchun Afg‘oniston nomidan minnatdorlik bildirdi.

Meeting with the new head of the diplomatic mission of Afghanistan in Uzbekistan
On October 9, 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov received the new head of the diplomatic mission of Afghanistan in our country Abdul Ghafar Terawi.
During the meeting, the parties emphasized the need to enhance relations between Uzbekistan and Afghanistan, realize untapped potential, and develop new projects that serve the interests of the peoples of the two countries.
Abdul Ghafar Terawi expressed gratitude on behalf of Afghanistan for the ongoing assistance provided by Uzbekistan.