Afg‘onistonning mamlakatimizdagi diplomatik vakolatxonasi yangi rahbari bilan uchrashuv to‘g‘risida
2024-yil 9-oktabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Afg‘onistonning mamlakatimizdagi diplomatik vakolatxonasi yangi rahbari Abdul G‘affor Teraviyni qabul qildi.
Uchrashuv davomida tomonlar O‘zbekiston va Afg‘oniston aloqalarini har tomonlama rivojlantirish, ishlatilmagan salohiyatni ro‘yobga chiqarish, ikki mamlakat xalqlari manfaatlariga xizmat qiladigan yangi loyihalar ishlab chiqish zarurligini ta’kidladi.
A.G‘.Teraviy O‘zbekiston tomoniga doimiy ravishda ko‘rsatilayotgan ko‘mak uchun Afg‘oniston nomidan minnatdorlik bildirdi.

О встрече с новым главой дипломатического представительства Афганистана в нашей стране
9 октября 2024 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял нового главу дипломатической миссии Афганистана в нашей стране Абдула Гаффара Терави.
В ходе встречи стороны подчеркнули необходимость всестороннего развития отношений между Узбекистаном и Афганистаном, реализации неиспользованного потенциала, разработки новых проектов, служащих интересам народов двух стран.
Абдул Гаффар Терави выразил благодарность от имени Афганистана за постоянную помощь, оказываемую Узбекистаном.