Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
27.09.2024
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ФармониМамлакатимизда таълим-тарбия тизимини ривожлантириш, соҳада ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш, ўқув жараёнига миллий ва илғор хорижий тажрибалар, инновацион педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш борасидаги муносиб ҳиссаси, ўқувчиларга илм-фан асослари ва замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларнинг интеллектуал ва маънавий салоҳиятини юксалтириш, Учинчи Ренессанс пойдеворини яратиш йўлидаги катта хизматлари, юқори малакали кадрларни тайёрлаш, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, фарзандларимизни Ватанга меҳр ва садоқат, умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин:
«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси» фахрий унвони билан
Абдурахманова Озода Дехканбоевна - Қуйи Чирчиқ туманидаги 25-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Акрамов Набижон Курбонович - Марҳамат туманидаги 3-ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими» фахрий унвони билан
Матмуратов Ихтиёр Курбонбоевич - Шовот туманидаги ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Раупов Илёс Ахадович - Ғиждувон туманидаги 27-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан
Ачилова Манзура Шералиевна - Қарши муҳандислик-иқтисодиёт институтининг академик лицейи математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Каримов Суюн Амирович - Самарқанд давлат университетининг ўзбек тилшунослиги кафедраси профессори, Самарқанд вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози» фахрий унвони билан
Мендибаев Бахрам Рустамович - Спорт яккакурашлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг оғир атлетика бўйича катта мураббийси
Кувандикова Джамила Яхшибаевна - Навоий шаҳридаги 1-болалар мусиқа ва санъат мактабининг фортепиано синфи ўқитувчиси, Навоий вилояти
Мирзахмедов Мирфазил Абдилхакович - Ўзбекистон Республикаси Ихтисослаштирилган таълим муассасалари агентлиги ҳузуридаги Педагогик маҳорат ва халқаро баҳолаш илмий-амалий маркази етакчи мутахассиси
Рапикова Хафиза Каюмбердиевна - А.П.Хлебушкина номидаги 22-Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Тошкент шаҳри
Хомидов Дилшодбек Боходирович - Шаҳрихон туманидаги «Академик Саримсақов» нодавлат таълим муассасасининг физика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Азаматова Галина Рауфовна - Пахтакор туманидаги «Kiddie» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти директори, Жиззах вилояти
Ахмедова Замира Одиловна - Чуст туманидаги 35-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Наманган вилояти
Болтаева Қамбар Абдуллаевна - Бухоро шаҳридаги Президент мактабининг биология фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Гэдди Мишель Дениз - «Янги Ўзбекистон» университети доценти
Ким Зинаида Константиновна - Ўзбекистон Республикаси Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигининг педагог кадрларни тайёрлаш ва касбий ривожлантириш бошқармаси етакчи мутахассиси
Маджидов Ином Уришевич - Ўзбекистон Миллий университети ректори
Машраббекова Азиза Машраббековна - Корея Республикасининг Ханкук хорижий тиллар университети Марказий Осиё кафедраси профессори
Мирошкина Ольга Юрьевна - Миробод туманидаги 60-ихтисослаштирилган мактабнинг немис тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Муминов Сидикжон Мирсобирович - Фарғона давлат университетининг тилшунослик кафедраси профессори, Фарғона вилояти
Мунтеева Гулнара Узакбаевна - Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Нукус филиали халқ ижодиёти кафедраси ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Намазова Кизларсара Муратовна - Жарқўрғон туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Степанова Ольга Анатольевна - Пахтачи туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Тойчубаева Айсулу Маматбековна - Хўжаобод туманидаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Андижон вилояти
Турдиева Ирода Ғайратовна - Китоб туманидаги 96-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Ўразалиев Абдуназар Норқулович - Боёвут туманидаги 1-касб-ҳунар мактабининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Сирдарё вилояти
Хабибуллина Винера Салиховна - Зангиота туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Абдурахманова Иқболхон Юлчиевна - Тошкент педиатрия тиббиёт институтининг академик лицейи биология фани ўқитувчиси
Алматов Тура Жураевич - Қумқўрғон агротехнологиялар техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Астанов Салих Хусенович - Бухоро муҳандислик-технология институтининг аниқ фанлар кафедраси профессори, Бухоро вилояти
Ашурова Санобархон Юлдашевна - Профессионал таълимни ривожлантириш институтининг инновацион лойиҳалар, фан ва таълим технологиялари трансфери бўлими бошлиғи
Боқиев Акрам Васиевич - Яккабоғ туманидаги 75-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Ибрагимов Рустам Асадович - Жиззах иxтисослаштирилган санъат мактабининг чанг синфи ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Олимова Анарай Джурахановна - Юқори Чирчиқ туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Полвонова Юлдузхон Сапарбоевна - Муҳаммад Ризо Огаҳий номидаги ижод мактабининг математика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Раззоқов Шамсиддин Эргашевич - Мингбулоқ туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Рафиев Хамракул Талибович - Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтининг Самарқанд филиали профессори, Самарқанд вилояти
Рихсиева Гулчехра Шовкатовна - Тошкент давлат шарқшунослик университети ректори
Султонова Мухайё Ёқуббековна - Косонсой туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Таджитдинова Феруза Рахманкуловна - Навоий давлат кончилик ва технологиялар университетининг академик лицейи ижрочи директори, Навоий вилояти
Турдимуратова Зулфия Ешановна - Мўйноқ туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг қорақалпоқ тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Ширинов Хуршид Хасанович - Тошкент шаҳридаги Президент мактабининг физика фани ўқитувчиси
Аллаберганова Нилуфар Илёсовна - Қўшкўпир туманидаги 4-ихтисослаштирилган мактабнинг инглиз тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Арипова Гулнара Талибовна - Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг камондан отиш бўйича мураббийси
Казакова Дилфуза Рейимбаевна - Қорақалпоғистон Республикаси «Баркамол авлод» болалар мактабининг тасвирий санъат тўгараги раҳбари
Кимсанова Сайидахон Эсоновна - Қува туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг технология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Мамадалиев Яшаржон Машрабович - Норин туманидаги 42-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Раджабова Мухаббат Тошпўлатовна - Сардоба туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Самадова Сабина Сабировна - Кармана туманидаги «Kids Akademy» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти директори, Навоий вилояти
Ташмухамедова Шахноз Рафиковна - Шайхонтоҳур туманидаги 186-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Худоймуродова Ҳилола Мухиддиновна - Қизириқ туманидаги 36-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Алламбергенова Гулшийра Атамуратовна - Хўжайли туманидаги 26-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Атажонова Саидахон Бораталиевна - Андижон машинасозлик институтининг ахборот технологиялари кафедраси мудири, Андижон вилояти
Бердиева Умидахон Осимжоновна - Яккасарой туманидаги «Humo School Academy» нодавлат таълим муассасаси директори, Тошкент шаҳри
Бойқобилова Дилрабо Соатмуродовна - Бандихон туманидаги 17-ихтисослаштирилган мактабнинг биология фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Буранов Журабек Расулович - Термиз туманидаги 12-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Валиева Зиёда Абдужабборовна - Фарғона туманидаги «Бахтли келажак сари қадам» оилавий болалар уйи раҳбари, Фарғона вилояти
Вахобова Озода Холмуродовна - Тайлоқ туманидаги 10-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Самарқанд вилояти
Давронова Дилрабо Шермаматовна - «SOS – Ўзбекистон болалар маҳаллалари» уюшмасининг Самарқанд шаҳридаги филиали директори, Самарқанд вилояти
Исаева Барно Абдужаббаровна - Республика мусиқа ва санъат коллежининг театр ва кино санъати кафедраси мудири
Исмаилова Эрешгул Жораевна - Қоровулбозор туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактаби кутубхоначиси, Бухоро вилояти
Каримов Абдурашид Мусахонович - Наманган давлат университетининг кимё кафедраси доценти, Наманган вилояти
Кодирова Хавохон Гулямовна - Фарғона шаҳридаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Кориев Рустам Умаржон ўғли - Тошкент шаҳридаги «Ибрат фарзандлари» нодавлат нотижорат ташкилоти раҳбари
Курбанов Онгарбай Хожанбергенович - Нукус шаҳридаги Президент мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Курбонов Жўрабек Абдувохидович - Улуғнор туманидаги ихтисослаштирилган мактабнинг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Қўнишева Гулчехра Асадовна - Бахмал туманидаги 66-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Махаматкулова Сайёра Абдуллаевна - Ўрта Чирчиқ туманидаги 72-ихтисослаштирилган мактабнинг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Музаффорова Ойгул Курбанбоевна - Гулистон туманидаги 29-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Муминова Дилноза Пардақуловна - Олмазор туманидаги 234-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Насимов Бекзод Шермуҳаммад ўғли - Жиззах шаҳридаги Президент мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Нишанбаев Сабир Зарипбаевич - Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Ўсимлик моддалари кимёси институти лаборатория мудири
Нуралиева Нилуфархон Содикжоновна - Қўрғонтепа туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган болалар учун интернат уйи тарбиячиси, Андижон вилояти
Нурмаматова Чарос Курбоновна - Оқдарё туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Очилов Анвар Жонпўлатович - Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг математика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Парпиева Нигора Назировна - Қувасой шаҳридаги ихтисослаштирилган мактабнинг кимё фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Пулатов Гайбулла Жололович - Чортоқ туманидаги 5-ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг биология фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Ражабова Сарвиноз Юнусовна - Жондор туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Розиқов Ойбек Баходирович - Мирзаобод туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Сабирова Мухайё Хусниддиновна - Олмазор туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган болалар учун 1-интернат уйи логопеди, Тошкент шаҳри
Саидмурадов Шухрат Алишерович - Тошкент туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг чақирувга қадар бошланғич тайёргарлик фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Самадов Сардор Сабирович - Навоий шаҳридаги 11-ихтисослаштирилган мактабнинг кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Тагаймуратов Абдуваит Абдимуратович - Абдулла Қодирий номидаги ижод мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Тангиров Хуррам Эргашевич - Жиззах давлат педагогика университетининг информатика ва рақамли таълим технологиялари кафедраси доценти, Жиззах вилояти
Тоиров Олимжон Зувурович - Тошкент давлат техника университетининг электр машиналари кафедраси мудири
Тулкибаева Фируза Калбаевна - Конимех туманидаги 19-умумий ўрта таълим мактаби директори, Навоий вилояти
Туляганова Дилфуза Юлдашовна - Қибрай туманидаги касб-ҳунар мактабининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Тошкент вилояти
Тухтамуродов Элбек Дилмуродович - Қарши шаҳридаги 1-ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Халиқов Азамат Қахрамонович - Қарши шаҳридаги 18-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг давлат ва ҳуқуқ асослари фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Хашимова Сабохат Абдуллаевна - Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университетининг тилларни ўрганиш кафедраси профессори
Худойбердиева Ойтула Муртазакуловна - Миришкор туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Шадияров Алишер Эшпўлатович - Дўстлик туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Шихназарова Садоқат Умаржан қизи - Хива шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги жамоат саломатлиги техникуми махсус фан ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Эргашева Гули Исмоил қизи - Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг инглиз филологияси факультети декани
Эштўраев Хўшбоқ Чоршанбиевич - Шеробод туманидаги ихтисослаштирилган мактабнинг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Юлдашев Джамшид Абдималикович - Учқудуқ туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с Днем учителей и наставников
27.09.2024
Указ Президента Республики УзбекистанЗа достойный вклад в развитие системы образования и воспитания в нашей стране, эффективную реализацию реформ в сфере, широкое внедрение в учебный процесс национального и передового зарубежного опыта, инновационных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, большие заслуги в обучении учащихся основам наук и современным профессиям, повышении их интеллектуального и духовного потенциала, создании фундамента Третьего Ренессанса, образцовую деятельность по подготовке высококвалифицированных кадров, формированию здорового и гармонично развитого поколения, воспитанию детей в духе любви и преданности Родине, уважения общечеловеческих ценностей, а также за активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
почетное звание «Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси»
Абдурахмановой Озоде Дехканбоевне - учителю биологии средней общеобразовательной школы №25 Куйичирчикского района, Ташкентская область
Акрамову Набижону Курбоновичу - учителю математики специализированной школы-интерната №3 Мархаматского района, Андижанская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими»
Матмуратову Ихтиёру Курбонбоевичу - учителю математики специализированной школы-интерната Шаватского района, Хорезмская область
Раупову Илёсу Ахадовичу - учителю физики средней общеобразовательной школы №27 Гиждуванского района, Бухарская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси»
Ачиловой Манзуре Шералиевне - преподавателю математики академического лицея при Каршинском инженерно-экономическом институте, Кашкадарьинская область
Каримову Суюну Амировичу - профессору кафедры узбекского языкознания Самаркандского государственного университета, Самаркандская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози»
Мендибаеву Бахраму Рустамовичу - старшему тренеру по тяжелой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства по спортивным единоборствам
Кувандикову Джамилу Яхшибаевну - учителя класса фортепиано детской школы музыки и искусств №1 города Навои, Навоийская область
Мирзахмедова Мирфазила Абдилхаковича - ведущего специалиста Научно-практического центра педагогического мастерства и международной оценки при Агентстве специализированных образовательных учреждений Республики Узбекистан
Рапикову Хафизу Каюмбердиевну - воспитателя дома «Меҳрибонлик» №22 имени А.П.Хлебушкиной, город Ташкент
Хомидова Дилшодбека Боходировича - учителя физики негосударственного образовательного учреждения «Академик Саримсақов» Шахриханского района, Андижанская область
Азаматову Галину Рауфовну - директора негосударственной дошкольной образовательной организации «Kiddie» Пахтакорского района, Джизакская область
Ахмедову Замиру Одиловну - воспитателя дошкольной образовательной организации №35 Чустского района, Наманганская область
Болтаеву Камбар Абдуллаевну - учителя биологии Президентской школы в городе Бухаре, Бухарская область
Гэдди Мишель Денизу - доцента Университета «Янги Ўзбекистон»
Ким Зинаиду Константиновну - ведущего специалиста управления подготовки педагогических кадров и профессионального развития Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан
Маджидова Инома Уришевича - ректора Национального университета Узбекистана
Машраббекову Азизу Машраббековну - профессора кафедры Центральной Азии Ханкукского университета иностранных языков Республики Корея
Мирошкину Ольгу Юрьевну - учителя немецкого языка специализированной школы №60 Мирабадского района, город Ташкент
Муминова Сидикжона Мирсобировича - профессора кафедры языкознания Ферганского государственного университета, Ферганская область
Мунтееву Гулнару Узакбаевну - преподавателя кафедры народного творчества Нукусского филиала Государственного института искусств и культуры Узбекистана, Республика Каракалпакстан
Намазову Кизларсару Муратовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №7 Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Степанову Ольгу Анатольевну - учителя русского языка и литературы средней общеобразовательной школы №21 Пахтачийского района, Самаркандская область
Тойчубаеву Айсулу Маматбековну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №10 Ходжаабадского района, Андижанская область
Турдиеву Ироду Гайратовну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №96 Китабского района, Кашкадарьинская область
Уразалиева Абдуназара Норкуловича - мастера производственного обучения профессиональной школы №1 Баяутского района, Сырдарьинская область
Хабибуллину Винеру Салиховну - учителя математики средней общеобразовательной школы №14 Зангиатинского района, Ташкентская область
Абдурахманову Икболхон Юлчиевну - преподавателя биологии академического лицея при Ташкентском педиатрическом медицинском институте
Алматова Туру Жураевича - преподавателя специального предмета Кумкурганского агротехнологического техникума, Сурхандарьинская область
Астанова Салиха Хусеновича - профессора кафедры точных наук Бухарского инженерно-технологического института, Бухарская область
Ашурову Санобархон Юлдашевну - начальника отдела инновационных проектов, трансфера науки и образовательных технологий Института развития профессионального образования
Бокиева Акрама Васиевича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №75 Яккабагского района, Кашкадарьинская область
Ибрагимова Рустама Асадовича - учителя класса чанга Джизакской специализированной школы искусств, Джизакская область
Олимову Анараю Джурахановну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №20 Юкаричирчикского района, Ташкентская область
Полвонову Юлдузхон Сапарбоевну - учителя математики творческой школы имени Мухаммада Ризо Огахий, Хорезмская область
Раззокова Шамсиддина Эргашевича - учителя истории средней общеобразовательной школы №6 Мингбулакского района, Наманганская область
Рафиева Хамракула Талибовича - профессора Самаркандского филиала Института переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту, Самаркандская область
Рихсиеву Гулчехру Шовкатовну - ректора Ташкентского государственного университета востоковедения
Султонову Мухайё Ёкуббековну - учителя химии средней общеобразовательной школы №24 Касансайского района, Наманганская область
Таджитдинову Ферузу Рахманкуловну - исполнительного директора академического лицея при Навоийском государственном горно-технологическом университете, Навоийская область
Турдимуратову Зулфию Ешановну - учителя каракалпакского языка и литературы средней общеобразовательной школы №9 Муйнакского района, Республика Каракалпакстан
Ширинова Хуршида Хасановича - учителя физики Президентской школы в городе Ташкенте
Аллаберганову Нилуфар Илёсовну - учителя английского языка специализированной школы №4 Кошкупырского района, Хорезмская область
Арипову Гулнару Талибовну - тренера по стрельбе из лука Республиканской школы высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта
Казакову Дилфузу Рейимбаевну - руководителя кружка по изобразительному искусству детской школы «Баркамол авлод» Республики Каракалпакстан
Кимсанову Сайидахон Эсоновну - учителя технологии средней общеобразовательной школы №11 Кувинского района, Ферганская область
Мамадалиева Яшаржона Машрабовича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №42 Нарынского района, Наманганская область
Раджабову Мухаббат Тошпулатовну - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №13 Сардобинского района, Сырдарьинская область
Самадову Сабину Сабировну - директора негосударственной дошкольной образовательной организации «Kids Akademy» Карманинского района, Навоийская область
Ташмухамедову Шахноз Рафиковну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №186 Шайхантохурского района, город Ташкент
Худоймуродову Хилолу Мухиддиновну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №36 Кызирыкского района, Сурхандарьинская область
Алламбергенову Гулшийру Атамуратовну - учителя математики средней общеобразовательной школы №26 Ходжейлийского района, Республика Каракалпакстан
Атажонову Саидахон Бораталиевну - заведующую кафедрой информационных технологий Андижанского машиностроительного института, Андижанская область
Бердиеву Умидахон Осимжоновну - директора негосударственного образовательного учреждения «Humo School Academy» Яккасарайского района, город Ташкент
Бойкобилову Дилрабо Соатмуродовну - учителя биологии специализированной школы №17 Бандиханского района, Сурхандарьинская область
Буранова Журабека Расуловича - учителя информатики средней общеобразовательной школы №12 Термезского района, Сурхандарьинская область
Валиеву Зиёду Абдужабборовну - руководителя семейного детского дома «Бахтли келажак сари қадам» Ферганского района, Ферганская область
Вахобову Озоду Холмуродовну - воспитателя дошкольной образовательной организации №10 Тайлакского района, Самаркандская область
Давронову Дилрабо Шермаматовну - директора Самаркандского городского филиала Ассоциации «SOS – детские деревни Узбекистана», Самаркандская область
Исаеву Барно Абдужаббаровну - заведующую кафедрой театра и киноискусства Республиканского колледжа музыки и искусства
Исмаилову Эрешгул Жораевну - библиотекаря средней общеобразовательной школы №3 Караулбазарского района, Бухарская область
Каримова Абдурашида Мусахоновича - доцента кафедры химии Наманганского государственного университета, Наманганская область
Кодирову Хавохон Гулямовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №5 города Ферганы, Ферганская область
Кориева Рустама Умаржон угли - руководителя негосударственной некоммерческой организации «Ибрат фарзандлари» города Ташкента
Курбанова Онгарбая Хожанбергеновича - учителя физики Президентской школы в городе Нукусе, Республика Каракалпакстан
Курбонова Журабека Абдувохидовича - учителя химии специализированной школы Улугнарского района, Андижанская область
Кунишеву Гулчехру Асадовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №66 Бахмальского района, Джизакская область
Махаматкулову Сайёру Абдуллаевну - учителя информатики специализированной школы №72 Уртачирчикского района, Ташкентская область
Музаффорову Ойгул Курбанбоевну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №29 Гулистанского района, Сырдарьинская область
Муминову Дилнозу Пардакуловну - учителя географии средней общеобразовательной школы №234 Алмазарского района, город Ташкент
Насимова Бекзода Шермухаммад угли - учителя информатики Президентской школы в городе Джизаке, Джизакская область
Нишанбаева Сабира Зарипбаевича - заведующего лабораторией Института химии растительных веществ Академии наук Республики Узбекистан
Нуралиеву Нилуфархон Содикжоновну - воспитателя дома-интерната для детей с инвалидностью «Мурувват» Кургантепинского района, Андижанская область
Нурмаматову Чарос Курбоновну - учителя немецкого языка средней общеобразовательной школы №22 Акдарьинского района, Самаркандская область
Очилова Анвара Жонпулатовича - учителя математики специализированной школы имени Мухаммада аль-Хорезми, город Ташкент
Парпиеву Нигору Назировну - учителя химии специализированной школы города Кувасая, Ферганская область
Пулатова Гайбуллу Жололовича - учителя биологии специализированной школы-интерната №5 Чартакского района, Наманганская область
Ражабову Сарвиноз Юнусовну - учителя химии средней общеобразовательной школы №1 Жондорского района, Бухарская область
Розикова Ойбека Баходировича - учителя физики средней общеобразовательной школы №21 Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Сабирову Мухайё Хусниддиновну - логопеда дома-интерната для детей с инвалидностью «Мурувват» №1 Алмазарского района, город Ташкент
Саидмурадова Шухрата Алишеровича - учителя допризывной начальной подготовки средней общеобразовательной школы №9 Ташкентского района, Ташкентская область
Самадова Сардора Сабировича - учителя химии специализированной школы №11 города Навои, Навоийская область
Тагаймуратова Абдуваита Абдимуратовича - учителя родного языка и литературы творческой школы имени Абдуллы Кадыри, город Ташкент
Тангирова Хуррама Эргашевича - доцента кафедры информатики и цифровых образовательных технологий Джизакского государственного педагогического университета, Джизакская область
Тоирова Олимжона Зувуровича - заведующего кафедрой электромашин Ташкентского государственного технического университета
Тулкибаеву Фирузу Калбаевну - директора средней общеобразовательной школы №19 Канимехского района, Навоийская область
Туляганову Дилфузу Юлдашовну - мастера производственного обучения профессиональной школы Кибрайского района, Ташкентская область
Тухтамуродова Элбека Дилмуродовича - учителя математики специализированной школы-интерната №1 города Карши, Кашкадарьинская область
Халикова Азамата Кахрамоновича - учителя основ государства и права специализированной школы-интерната для незрячих детей №18 города Карши, Кашкадарьинская область
Хашимову Сабохат Абдуллаевну - профессора кафедры изучения языков Университета общественной безопасности Республики Узбекистан
Худойбердиеву Ойтулу Муртазакуловну - учителя географии средней общеобразовательной школы №13 Миришкорского района, Кашкадарьинская область
Шадиярова Алишера Эшпулатовича - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №6 Дустликского района, Джизакская область
Шихназарову Садокат Умаржан кизи - преподавателя специального предмета техникума общественного здоровья имени Абу Али ибн Сино города Хивы, Хорезмская область
Эргашеву Гули Исмоил кизи - декана факультета английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков
Эштураева Хушбока Чоршанбиевича - учителя математики специализированной школы Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Юлдашева Джамшида Абдималиковича - учителя физики средней общеобразовательной школы №20 Учкудукского района, Навоийская область