O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Nyu-York shahrida bo'lib o'tgan BMTning Kelajak sammitida ishtirok etdi
TOSHKENT, 24 sentyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov 22-23 sentyabr kunlari Nyu-York shahrida "Yaxshi kelajak uchun ko'p tomonlama yechimlar" shiori ostida bo'lib o'tgan BMTning Kelajak sammitida ishtirok etdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"BMT Bosh kotibi Antoniu Guterrish va BMT oilasini muvaffaqiyatli Kelajak sammiti bilan tabriklaymiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Hozir barchamiz uchun jipslashish, sa'y-harakatlarni birlashtirish, global chaqiruvlarni hal qilish va yaxshi kelajakka yo'l ochish, sayyoramizning har bir hududidagi har bir inson uchun yaxshiroq kelajak qurish uchun noyob imkoniyat va vaqt. Darhaqiqat, "Kelajak uchun pakt", "Global raqamli kelishuv" va "Kelajak avlodlar deklaratsiyasi"ning qabul qilinishi mushtarak kelajagimizga eshik ochadi".

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan participated in UN Summit of the Future in New York
TASHKENT, September 24. /Dunyo IA/. The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov participated in the UN Summit of the Future which took place on September 22-23 in New York under the motto "Multilateral Solutions for a Better Tomorrow", reports Dunyo IA correspondent.
"Congratulate UN Secretary General Antonio Guterres and the UN family with successful Summit of the Future, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel, – Now is a unique opportunity and time for all of us to come together, join efforts, address the global challenges, and pave the way for better future, better future for everyone in every part of our planet. Indeed, the adoption of the Pact for the Future, the Global Digital Compact and the Declaration on Future Generations unlocks the door to Our Common Future".