Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 сентябрь куни Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ўринбосари Виталий Савельев, Россия Президенти маслаҳатчиси Игорь Левитин ва "Российские железные дороги" компанияси бошқаруви раиси Олег Белозёровдан иборат делегацияни қабул қилди.
Учрашув аввалида Россия делегацияси аъзолари давлатимиз раҳбарига Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Жорий йилнинг 26-28 май кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган олий даражадаги учрашувларда эришилган келишувларни амалга ошириш масалалари кўриб чиқилди.
Минтақада самарали транспорт йўлакларини ривожлантириш бўйича мувофиқлаштирилган чора-тадбирлар кўришга алоҳида эътибор қаратилди.
Транспорт соҳасида саноат кооперацияси лойиҳаларини жадаллаштириш, автомобиль, темир йўл ва авиация йўналишларида шерикликни янада кенгайтириш, юқори малакали муҳандис кадрлар тайёрлаш муҳимлиги қайд этилди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 18 сентября принял делегацию Российской Федерации в составе заместителя Председателя Правительства Виталия Савельева, советника Президента России Игоря Левитина и председателя правления компании «Российские железные дороги» Олега Белозёрова.
В начале встречи члены российской делегации передали главе нашего государства искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Российской Федерации Владимира Путина.
Были рассмотрены вопросы практической реализации договоренностей, достигнутых в ходе встреч на высшем уровне в городе Ташкенте 26-28 мая этого года.
Особое внимание было уделено принятию скоординированных мер по развитию эффективных транспортных коридоров в регионе.
Отмечена важность ускорения проектов промышленной кооперации в транспорте, дальнейшего расширения партнерства в области автомобильного, железнодорожного и авиационного сообщения, а также по подготовке высококвалифицированных инженерных кадров.