O‘zbekiston va Vetnam TIV rahbarlari o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi
Baxtiyor Saidov O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomidan Vetnam Kommunistik partiyasi Markaziy qo‘mitasi Bosh kotibi Nguyen Fu Chongning vafoti munosabati bilan yana bir bor chuqur hamdardlik izhor qildi.
Ikki tomonlama aloqalarni boyitish, jadal hamkorlikni rivojlantirish, barcha sohalarda yangi bog‘lovchi ko‘priklarni barpo etish uchun mamlakatlarimiz foydalanishi mumkin bo‘lgan ko‘plab imkoniyatlar mavjudligi qayd etildi.
Bo‘lajak yuqori darajadagi almashinuvlar, iqtisodiy va investitsion aloqalarni faollashtirish masalalari muhokama qilindi. O‘zbekiston va Vetnam tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida o‘rnatilgan yaqin hamkorlik yuksak qadrlanishi ta’kidlandi.

Состоялся телефонный разговор между руководителями МИД Узбекистана и Вьетнама
22 июля 2024 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Вьетнама Буй Тхань Шоном. От имени Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева были еще раз выражены самые искренние соболезнования в связи с кончиной Генерального секретаря ЦК Коммунистической партии Нгуена Фу Чонга.
Стороны отметили, что Узбекистан и Вьетнам могут использовать множество возможностей для обогащения двусторонних связей, развития динамичного сотрудничества, создания новых соединительных мостов во всех сферах.
Обсуждены также предстоящие обмены на высоком уровне, развитие экономических связей, содействие инвестициям. Министры высоко оценили тесное партнерство, установленное между внешнеполитическими ведомствами Узбекистана и Вьетнама.