Ўзбекистон Президенти Россия ИИВ делегациясини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 25 июнь куни амалий ташриф билан мамлакатимизда бўлиб турган Россия Федерацияси ички ишлар вазири Владимир Колокольцевни қабул қилди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари яқинда Доғистонда содир этилган террорчилик хуружи оқибатида ҳалок бўлган ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари ходимларининг оила аъзоларига ҳамдардлик ва далда сўзларини билдирди.
Олий даражада эришилган келишувларнинг амалий ижроси кўриб чиқилди.
Терроризм, экстремизм, наркотрафик ва уюшган жиноятчиликка қарши курашиш, шунингдек, киберхавфсизлик ва рақамли экспертиза соҳаларидаги ҳамкорликнинг долзарб жиҳатлари муҳокама қилинди.
Миграция соҳасида ҳамкорлик механизмларининг самарадорлигини ошириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Президент Узбекистана принял делегацию МВД России
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 июня принял министра внутренних дел Россиийской Федерации Владимира Колокольцева, находящегося в нашей стране с рабочим визитом.
В начале беседы глава нашего государства выразил соболезнования и слова поддержки родным и близким работников правоохранительных органов, погибших в результате недавнего террористического акта в Дагестане.
Были рассмотрены вопросы практической реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне.
Обсуждены актуальные аспекты дальнейшего взаимодействия по борьбе с терроризмом, экстремизмом, наркотрафиком и организованной преступностью, а также в сфере кибербезопасности и цифровой экспертизы.
Отдельное внимание уделено вопросам повышения эффективности механизмов сотрудничества в области миграции.