TIVda Germaniya Bundestagi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2024-yilning 29-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Muzaffar Madrahimov Germaniya Bundestagining “Germaniya-Markaziy Osiyo” parlament guruhi raisi o‘rinbosari Manfred Grund bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv chog‘ida parlamentlararo muloqotni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratgan holda O‘zbekiston va Germaniya o‘rtasidagi munosabatlarni faollashtirish bo‘yicha takliflar muhokama qilindi.
Savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni rivojlantirish, ilmiy-tadqiqot markazlari o‘rtasida aloqalarni yo‘lga qo‘yish, mehnat migratsiyasi va ta’lim sohasida qo‘shma dastur va loyihalarni kengaytirishdan o‘zaro manfaatdorlik bildirildi.
Muzokaralar kun tartibidan turli daraja va shakldagi bo‘lajak qo‘shma tadbirlarga doir masalalar ham o‘rin oldi.

Meeting with representatives of the German Bundestag
On April 29, 2024, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Muzaffar Madrakhimov met with the Deputy Chairman of the “Germany-Central Asia” parliamentary group of the German Bundestag Manfred Grund.
During the meeting, the parties discussed the proposals to intensify relations between Uzbekistan and Germany emphasing on the development of inter-parliamentary dialogue.
Mutual interest was expressed in increasing trade, economic and investment cooperation, establishing partnerships between research institutions, expanding joint programs and projects in the fields of labor migration and education.
The agenda of the negotiations also included the issues of upcoming joint contacts at various levels and formats.