Ўзбекистон ва Тожикистон етакчилари “Made in Uzbekistan” кўргазмаси билан танишдилар
Душанбега ташриф чоғида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Тожикистон Президенти Эмомали Раҳмон билан биргаликда пойтахт Экспо марказида ташкил этилган Ўзбекистон саноат кўргазмасига ташриф буюрди.
Етакчилар “Made in Uzbekistan” бренди остида ташкил этилган павильон билан танишдилар. Унда мамлакатимиз автомобилсозлигининг юқори технологик маҳсулотлари, электр ва қишлоқ хўжалиги техникаси, тайёр озиқ-овқат маҳсулотлари, кимё, тўқимачилик, фармацевтика ва бошқа саноат тармоқларининг товарлари намойиш этилган.
Давлат раҳбарлари етакчи корхоналар кооперациясини кенгайтириш, ўзаро тажриба ва технологиялар билан алмашиш зарурлигини таъкидладилар.

Лидеры Узбекистана и Таджикистана ознакомились с выставкой «Made in Uzbekistan»
В рамках пребывания в городе Душанбе Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев вместе с Президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном посетил промышленную выставку Узбекистана, организованную в столичном Экспоцентре.
Лидеры ознакомились с национальным павильоном под брендом «Made in Uzbekistan», на котором была представлена готовая и высокотехнологичная продукция автомобилестроения, электротехника, сельхозтехника и продовольствие, а также товары химической, текстильной, фармацевтической и других отраслей промышленности.
Главы государств отметили необходимость расширения кооперации ведущих предприятий, взаимного обмена опытом и трансфера технологий.