Ijtimoiy himoya sohasida O‘zbekiston-Saudiya qo‘shma loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Ar-Riyod shahrida Podshoh Salmon insonparvarlik va gumanitar yordam markazi rahbari Abdulla ar-Robiya bilan uchrashdi.
Markazning O‘zbekistonda aholini ijtimoiy muhofaza qilish va sog‘liqni saqlash sohalarida amalga oshirilayotgan dasturlardagi ishtiroki yuzasidan fikr almashildi. Xususan, O‘zbekiston aholisining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlari uchun ochiq yurak jarrohligi va stentlar o‘rnatish bo‘yicha qiymati 3 million dollarlik loyihani amalga oshirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Issues related to the implementation of Uzbekistan-Saudi joint projects in the field of social protection were discussed
First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with Abdullah Al Rabeeah, Supervisor General of the King Salman Humanitarian Aid and Relief Centre.
The parties exchanged views on the participation of the Center in the programs implemented in Uzbekistan in the field of social protection and healthcare. In particular, an agreement was reached on the implementation of a project worth $3 million for open-heart surgery and the installation of stents for vulnerable segments of the population.