Ўзбекистон Президенти Россия етакчисини Президент сайловидаги ишончли ғалабаси билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 март куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Россия Федерацияси Президенти Владимир Путинни ушбу мамлакат президентлигига сайловда қозонган ишончли ғалабаси билан дилдан қутлаб, келгуси фаолиятида муваффақиятлар тилади.
Давлатимиз раҳбари сайловчиларнинг фаол иштироки ва овоз бериш натижалари россияликлар амалдаги Президентга юксак ишонч билдираётгани, амалга оширилаётган сиёсат ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларни кенг қўллаб-қувватлаётганини яна бир бор тасдиқлаганини алоҳида таъкидлади.
Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларида юксак даражага эришилгани катта мамнуният билан қайд этилди.
Бугун ўзаро товар айирбошлаш ҳажми барқарор суръатда ошиб бормоқда, иқтисодиётнинг турли тармоқларида инвестиция лойиҳалари амалга оширилмоқда, етакчи корхоналар, ишбилармон доиралар ва ҳудудлар ўртасида кооперация алоқалари кучаймоқда. Фаол маданий-гуманитар алмашинувлар давом этмоқда.
Жорий йилнинг апрель ойида Тошкентда кооперациянинг янги шакллари ва истиқболли лойиҳаларини илгари суриш учун самарали майдонга айланган навбатдаги “ИННОПРОМ” халқаро саноат кўргазмаси бўлиб ўтади.

Президент Узбекистана поздравил лидера России с уверенной победой на президентских выборах
18 марта в ходе состоявшегося телефонного разговора Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев сердечно поздравил Президента Российской Федерации Владимира Путина с убедительной победой на выборах Президента страны, тепло пожелав дальнейших успехов.
Глава нашего государства особо отметил, что высокая явка избирателей и итоги голосования еще раз подтвердили огромное доверие россиян к действующему Президенту страны, их широкую поддержку политического курса и проводимых социально-экономических реформ.
С глубоким удовлетворением отмечен нынешний высокий уровень узбекско-российских отношений всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества.
Сегодня устойчивыми темпами растут объемы взаимного товарооборота, реализуются инвестиционные проекты в различных отраслях экономики, усиливаются кооперационные связи между ведущими предприятиями, бизнес-сообществами и регионами. Осуществляется активный культурно-гуманитарный обмен.
В апреле этого года в Ташкенте пройдет очередная Международная промышленная выставка «ИННОПРОМ», которая стала эффективной площадкой для продвижения новых форм и перспективных проектов кооперации.