O‘zbekiston va Yaponiya tashqi ishlar vazirlari uchrashdi
2023-yil 8-mart kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Yaponiya tashqi ishlar vaziri Yoko Kamikava bilan uchrashdi. Vazirlar barcha istiqbolli yo‘nalishlarda hamkorlikni faollashtirish masalalari yuzasidan atroflicha fikr almashdilar. Tomonlar O‘zbekiston-Yaponiya strategik sherikligini yanada mustahkamlash va aniq natijalarga erishish tarafdori ekanliklarini ma’lum qildilar.
Muzokaralar doirasida O‘zbekiston va Yaponiya tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida 2024-2025-yillarga mo‘ljallangan hamkorlik dasturi imzolandi.

Meeting of Foreign Ministers of Uzbekistan and Japan
On March 8, 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with the Minister of Foreign Affairs of Japan Yoko Kamikawa. The parties had a candid discussion on boosting our further cooperation in all promising areas without an exception. The sides underscored their commitment to further strengthening Uzbekistan-Japan strategic partnership and bringing more tangible outcomes.
Foreign Ministers signed the Cooperation program between Foreign Ministries of Uzbekistan and Japan for 2024-2025.