O‘zbekiston va Yaponiya tashqi ishlar vazirlari uchrashdi
2023-yil 8-mart kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Yaponiya tashqi ishlar vaziri Yoko Kamikava bilan uchrashdi. Vazirlar barcha istiqbolli yo‘nalishlarda hamkorlikni faollashtirish masalalari yuzasidan atroflicha fikr almashdilar. Tomonlar O‘zbekiston-Yaponiya strategik sherikligini yanada mustahkamlash va aniq natijalarga erishish tarafdori ekanliklarini ma’lum qildilar.
Muzokaralar doirasida O‘zbekiston va Yaponiya tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida 2024-2025-yillarga mo‘ljallangan hamkorlik dasturi imzolandi.

Состоялась встреча министров иностранных дел Узбекистана и Японии
8 марта 2024 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов встретился с министром иностранных дел Японии Ёко Камикавой. Обсуждены вопросы активизации сотрудничества по всем без исключения перспективным направлениям. Выражена приверженность сторон дальнейшему укреплению узбекско-японского стратегического партнерства и достижению более ощутимых результатов.
Главы МИД двух стран подписали Программу сотрудничества между министерствами иностранных дел Узбекистана и Японии на 2024-2025 годы.