O'zbekiston tashqi ishlar vaziri boshchiligidagi mamlakatimiz delegatsiyasi Yaponiya Bosh vaziri tomonidan qabul qilindi
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Yaponiya Bosh vaziri Fumio Kisida tomonidan qabul qilindi.
Suhbat chog‘ida siyosiy muloqotdan tortib, madaniy almashinuvlargacha bo'lgan keng ko'lamli ikki tomonlama masalalar muhokama qilindi. Tashqi ishlar vazirliklari bundan keyin ham strategik hamkorlikni yanada mustahkamlashda muhim o'rin tutishi qayd etildi.

Делегацию Узбекистана во главе с министром иностранных дел Узбекистана принял Премьер-министр Японии
Министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов был принят Премьер-министром Японии Фумио Кисидой.
В ходе беседы рассмотрен широкий спектр двусторонних вопросов - от политического диалога до культурных обменов. Отмечено, что министерства иностранных дел будут играть важную роль и в дальнейшем укреплении нашего стратегического сотрудничества.