Kanada-Yevroosiyo savdo palatasi raisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2024-yilning 2-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Muzaffar Madrahimov Kanada-Yevrosiyo savdo palatasi raisi Jil Breton bilan videokonferensaloqa shaklida uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot chog’ida Kanadaning yetakchi kompaniyalarini O‘zbekistonda investitsiya loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etishga jalb etish istiqbollari muhokama qilindi. J.Breton O‘zbekiston tomoniga ikki mamlakat biznes doiralari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yo‘lga qo‘yish, shuningdek, O‘zbekistonning iqtisodiy salohiyati va sarmoyaviy muhiti to‘g‘risida kanadalik ishbilarmonlarni xabardor etish bo‘yicha tadbirlar tashkil etishda ko‘maklashishga tayyorligini bildirdi.

Состоялась встреча с председателем Канадско-Евразийской торговой палаты
2 февраля 2024 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Музаффар Мадрахимов в формате видеоконференцсвязи провел встречу с председателем Канадско-Евразийской торговой палаты Жилем Бретоном.
В ходе встречи обсуждены перспективы привлечения ведущих канадских компаний к участию в реализации инвестиционных проектов в Узбекистане. Ж.Бретон выразил готовность содействовать узбекской стороне в установлении прямых контактов между деловыми кругами двух стран, а также организации мероприятий с целью презентации канадскому бизнесу экономического потенциала и инвестиционного климата Узбекистана.
Канадско-Евразийская торговая палата объединяет более 100 канадских компаний и предприятий, осуществляющих бизнес-деятельность на рынке стран СНГ.