O‘zbekiston TIV rahbari o‘rinbosari MDH Bosh kotibi bilan telefon orqali muloqot qildi
2024-yil 17-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Rahmatulla Nurimbetovning MDH Bosh kotibi Sergey Lebedev bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar MDHning o‘tgan yilgi sammiti (Bishkek, 2023-yil 13-oktabr) yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarning amalga oshirilishini muhokama qildilar.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan tashkilot doirasida ilgari surilgan va ko‘p tomonlama hamkorlikning keng yo‘nalishlarini qamrab olgan tashabbuslarni hayotga amaliy tatbiq etishga alohida e’tibor qaratildi.

Deputy Foreign Minister of Uzbekistan held a phone conversation with the CIS Secretary General
On January 17, 2024, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Rakhmatulla Nurimbetov held a phone conversation with the CIS Secretary General Sergey Lebedev.
The sides discussed the implementation of the agreements reached following the results of last year’s CIS Summit (Bishkek, October 13, 2023).
Special attention was paid to the practical realization of the initiatives of the President of Uzbekistan covering the wide range of areas of multilateral cooperation within the organization.