Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Turkiy investitsiya fondi prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
2024-yil 5-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Rahmatulla Nurimbetov va Turkiy investitsiya fondi prezidenti Bag‘dod Amreyev o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida Fond doirasidagi ko‘p qirrali hamkorlikning joriy holati va istiqbollari, jamg‘arma ta’sischi davlatlari rahbarlari tomonidan erishilgan kelishuvlarning amalga oshirilishi ko‘rib chiqildi hamda Turkiy investitsiya fondi faoliyatini amaliy yo‘lga qo‘yish bilan bog‘liq masalalar muhokama qilindi.
B.Amreyev Turkiy davlatlar tashkiloti taʼsischi davlatlari oʻrtasida investitsiyaviy hamkorlikning ushbu mexanizmini yaratish jarayonida Oʻzbekistonning faol rolini qayd etdi.

Deputy Foreign Minister had a telephone conversation with the President of the Turkic Investment Fund
On January 5, 2024, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Rakhmatulla Nurimbetov had a telephone conversation with the President of the Turkic Investment Fund Baghdad Amreyev.
The parties reviewed the state and prospects of multifaceted interaction within the Fund, the implementation of agreements reached by the heads of the Fund’s founding countries, and discussed the practical launch of the activities of the Turkic Investment Fund.
Mr. Amreyev noted the active role of Uzbekistan in the process of creating the mechanism of investment cooperation between the member states of the Organization of Turkic States.