Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Kuvaytning “Petroleum Dynamics” kompaniyasi prezidenti bilan uchrashdi
2024-yil 3-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Kuvaytning “Petroleum Dynamics” kompaniyasi prezidenti Ahmad al-Utaybiyni qabul qildi.
Uchrashuvda iqtisodiy diplomatiyani faol ilgari surish, jumladan, Kuvayt sarmoyalarini O‘zbekistonga jalb etish va qo‘shma investitsiya loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
“Petroleum Dynamics” kompaniyasi bilan hamkorlikni faollashtirish bo‘yicha qo‘shma chora-tadbirlar rejasini ishlab chiqish va amalga oshirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Первый заместитель министра иностранных дел провел встречу с президентом кувейтской компании «Petroleum Dynamics»
3 января 2024 года первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев принял президента кувейтской компании «Petroleum Dynamics» Ахмада аль-Утайби.
На встрече обсуждены вопросы активного продвижения экономической дипломатии, в том числе путем привлечения кувейтских инвестиций в Узбекистан и реализации совместных инвестиционных проектов.
Достигнута договоренность о разработке и согласовании плана совместных мер по активизации сотрудничества с компанией «Petroleum Dynamics».