O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri BMT Bosh kotibining Markaziy Osiyo bo‘yicha Maxsus vakili bilan uchrashdi
2023-yil 16-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov BMT Bosh kotibining maxsus vakili va Markaziy Osiyo uchun Preventiv diplomatiya bo‘yicha mintaqaviy markazi rahbari Kaha Imnadze bilan uchrashdi. Muzokaralar kun tartibi iqlim oʻzgarishidan tortib, yoshlar siyosatigacha boʻlgan mintaqaviy hamkorlikning dolzarb mavzularini qamrab oldi. Markazning mintaqamiz davlatlarini umumiy farovonlik yo‘lida yanada jipslashtirishga qaratilgan faoliyatini doimo qo‘llab-quvvatlashga tayyorlik bildirildi.

Министр иностранных дел Узбекистана встретился со Спецпредставителем Генерального секретаря ООН по Центральной Азии
16 декабря 2023 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов встретился со Специальным представителем Генерального секретаря ООН, руководителем Регионального центра превентивной дипломатии для Центральной Азии Каха Имнадзе. Повестка переговоров охватила актуальные темы регионального сотрудничества от изменения климата до молодежной политики. Выражена готовность поддерживать деятельность Центра, направленную на приближение всех стран Центральной Азии во благо общего процветания.