Tashqi ishlar vazirligida Bangladesh, Eron, Indoneziya, Malayziya va Pokiston elchilari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2023-yilning 5-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov xorijiy davlatlarning Elchilari Muhammad Monirul Islom (Bangladesh), Muhammad Ali Iskandariy (Eron), Sunaryo Kartadinata (Indoneziya), Ilham Tua Illias (Malayziya) va Ahmad Faruk (Pokiston) bilan uchrashdi. O‘zbekistonning ushbu davlatlar bilan ta’limdan tortib savdogacha bo‘lgan ko‘plab sohalardagi hamkorligida hali foydalanilmagan ulkan salohiyat mavjudligi qayd etildi. Shuningdek, yaqin kelajakda davlatlararo aloqalarni istiqbolli qo‘shma loyihalar bilan yanada boyitish zarurligi ta’kidlandi.

MFA of Uzbekistan hosted a meeting with the Ambassadors of Bangladesh, Indonesia, Iran, Malaysia and Pakistan
On December 5, 2023, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov held a meeting with the Ambassadors of Bangladesh Dr. Mohammad Monirul Islam, Indonesia Sunaryo Kartadinata, Iran Mohammad Ali Eskandari, Malaysia Ilham Tuah Illias, and Pakistan Ahmad Farooq. As noted, there is huge untapped potential in the partnership of Uzbekistan with every country from education to trade. The sides also underscored the need to enrich ties with more promising joint projects in the near future.