O‘zbekiston TIV rahbari YXHT Tashqi ishlar vazirlari kengashining 30-yig‘ilishida ishtirok etdi
2023-yilning 30-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov YXHT Tashqi ishlar vazirlari kengashining Skopye shahrida bo‘lib o‘tgan 30-yig‘ilishida ishtirok etdi.
O‘zbekiston tashqi siyosat idorasi rahbari Tashkilotning amaldagi raisi, Shimoliy Makedoniya tashqi ishlar vaziri Buyar Osmaniga samimiy mehmondo‘stlik uchun minnatdorlik bildirdi. Shuningdek, Buyar Osmani va uning jamoasini Shimoliy Makedoniyaning 2023-yilda Tashkilotdagi raisligi muvaffaqiyatli yakunlangani bilan tabrikladi.
B.Saidov o‘z nutqida O‘zbekiston YXHT bilan faol hamkorlikka sodiq qolishini qayd etdi. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan tasdiqlangan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining maqsad va vazifalari Tashkilot faoliyatining barcha uch yo‘nalishi bo‘yicha mamlakatimiz zimmasiga olgan majburiyatlarga to‘liq mos kelishi ta’kidlandi.

Foreign Minister of Uzbekistan attended the OSCE 30th Ministerial Council
On November 30, 2023, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov attended the OSCE 30th Ministerial Council in Skopje.
FM of Uzbekistan expressed sincere gratitude to the OSCE Chairman, Foreign Minister of North Macedonia Bujar Osmani for the warm hospitality, congratulated him and his team on successfully completing the chairpersonship in the Organization in 2023.
Minister Saidov noted that Uzbekistan remains steadfast in its commitment to active cooperation with the OSCE and the values it represents. The goals and objectives of the Development Strategy of “Uzbekistan 2030”, put forth by the President of Uzbekistan H.E. Shavkat Mirziyoyev, align with the country’s commitments in all three dimensions of the OSCE.