Ички ишлар органлари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ФармониМамлакатимиз ички ишлар органларидаги кўп йиллик самарали меҳнати, юртимизда жамоат хавфсизлиги, халқимиз осойишталигини таъминлаш, тинчлик ва барқарорликни мустаҳкамлашга қўшган катта ҳиссаси, жиноятчиликка қарши курашиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси самарадорлигини ошириш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш йўлидаги ибратли фаолияти, шарафли бурчини бажаришда мардлик ва жасорат намунасини кўрсатгани, ёш авлодни Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги алоҳида хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Мардлик» ордени билан
Исамов Абдулхамид Мирзаевич - Тошкент шаҳар Яшнобод тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси профилактика катта инспектори
Арзуев Жамбил Жумабаевич - Қорақалпоғистон Республикаси Қўнғирот тумани ички ишлар бўлими 1-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи
Жумаева Алёна Шухратовна - Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси эксперт-криминалистика маркази бош эксперти
«Жасорат» медали билан
Асқаров Улуғбек Умаралиевич - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати отряди сафдор ходими
Ахмедов Фаррухжон Баёнович - Самарқанд вилояти Ургут тумани ички ишлар бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари
Ниёзов Бекзод Холиқович - Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳар ички ишлар бошқармаси катта тезкор вакили
Рахимов Тўлқинжон Фархадович - Тошкент шаҳар Чилонзор тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси катта тезкор вакили
Суванов Жамшид Эшпулатович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги жазони ижро этиш колонияси бошлиғи
«Содиқ хизматлари учун» медали билан
Асадов Азизбек Кароматович - Бухоро вилояти Олот тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Асанов Сабирджан Жакаевич - Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси патруль-пост хизмати отряди сафдор ходими
Баҳромов Бектемир Рахмонович - Андижон вилояти Қўрғонтепа тумани ички ишлар бўлими бошлиғи
Қурбонов Фарходжон Рахимович - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси ҳузуридаги тергов бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича терговчиси
Норқўзиева Шахло Примқуловна - Сирдарё вилояти Сирдарё тумани ички ишлар бошқармаси пробация бўлинмаси катта инспектори
Султанов Анвар Абидходжаевич - Тошкент вилояти Ўрта Чирчиқ тумани ички ишлар бўлими бошлиғи
Рахимов Ғуломбек Бабаханович - Хоразм вилояти Ички ишлар бошқармаси махсус қабулхона катта назоратчиси
Шермухамедов Абдумажид Мавлянович - Тошкент шаҳар Юнусобод тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи
Юсупов Абдулло Абдурахмонович - Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Давранов Ғолибжон Исомидинович - Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Джаббаров Фарход Ахмадович - Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони сафдор ходими
Ишпулатов Аббос Нурмаматович - Самарқанд вилояти Пастдарғом тумани ички ишлар бўлими 2-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи
Мирахмедов Аброр Онарбоевич - Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Мўминов Бўриқул Ёдгорович - Қашқадарё вилояти Косон тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Палимбетов Бахтибай Жангабаевич - Қорақалпоғистон Республикаси Чимбой тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Рюмин Алексей Александрович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Эксперт-криминалистика бош маркази бошлиғининг ўринбосари
Туланов Абдумухтор Рузиматович - Андижон вилояти Марҳамат тумани ички ишлар бўлими бошлиғининг ўринбосари

О награждении группы сотрудников в связи с Днем сотрудников органов внутренних дел
Указ Президента Республики УзбекистанЗа многолетний плодотворный труд в органах внутренних дел страны, большой вклад в обеспечение общественной безопасности и спокойствия нашего народа, укрепление мира и стабильности в республике, образцовую деятельность по повышению эффективности борьбы с преступностью и профилактики правонарушений, защите прав, свобод и законных интересов граждан, пример мужества и отваги, проявленный при исполнении почетного долга, особые заслуги в воспитании молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:
орденом «Мардлик»
Исамова Абдулхамида Мирзаевича - старшего инспектора профилактики Управления координации деятельности органов внутренних дел по Яшнабадскому району города Ташкента
Арзуева Жамбила Жумабаевича - начальника отделения внутренних дел № 1 отдела внутренних дел Кунградского района Республики Каракалпакстан
Жумаеву Алёну Шухратовну - главного эксперта экспертно-криминалистического центра Управления внутренних дел Джизакской области
медалью «Жасорат»
Аскарова Улугбека Умаралиевича - рядового сотрудника отряда патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Ферганской области
Ахмедова Фаррухжона Баёновича - первого заместителя начальника управления внутренних дел Ургутского района Самаркандской области
Ниёзова Бекзода Холиковича - старшего оперуполномоченного управления внутренних дел города Чирчика Ташкентской области
Рахимова Тулкинжона Фархадовича - старшего оперуполномоченного Управления координации деятельности органов внутренних дел по Чиланзарскому району города Ташкента
Суванова Жамшида Эшпулатовича - начальника колонии по исполнению наказания Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
медалью «Содиқ хизматлари учун»
Асадова Азизбека Кароматовича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Алатского района Бухарской области
Асанова Сабирджана Жакаевича - рядового сотрудника отряда патрульно-постовой службы Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Бахромова Бектемира Рахмоновича - начальника отдела внутренних дел Кургантепинского района Андижанской области
Курбонова Фарходжона Рахимовича - следователя по особо важным делам следственного управления при Управлении внутренних дел Ферганской области
Норкузиеву Шахло Примкуловну - старшего инспектора отделения пробации управления внутренних дел Сырдарьинского района Сырдарьинской области
Султанова Анвара Абидходжаевича - начальника отдела внутренних дел Уртачирчикского района Ташкентской области
Рахимова Гуломбека Бабахановича - старшего контролера специального приемника Управления внутренних дел Хорезмской области
Шермухамедова Абдумажида Мавляновича - начальника Управления координации деятельности органов внутренних дел по Юнусабадскому району города Ташкента
Юсупова Абдулло Абдурахмоновича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Давранова Голибжона Исомидиновича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Навоийской области
Джаббарова Фархода Ахмадовича - рядового сотрудника батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Джизакской области
Ишпулатова Аббоса Нурмаматовича - начальника отделения внутренних дел № 2 отдела внутренних дел Пастдаргомского района Самаркандской области
Мирахмедова Аброра Онарбоевича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Наманганской области
Муминова Бурикула Ёдгоровича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Касанского района Кашкадарьинской области
Палимбетова Бахтибая Жангабаевича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Чимбайского района Республики Каракалпакстан
Рюмина Алексея Александровича - заместителя начальника Главного экспертно-криминалистического центра Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Туланова Абдумухтора Рузиматовича - заместителя начальника отдела внутренних дел Мархаматского района Андижанской области