Бутунжаҳон туризм ташкилоти билан ҳамкорликни янада кенгайтиришга қаратилган муҳим ҳужжатлар имзоланди
16.10.2023
Самарқандда ўтаётган Бутунжаҳон туризм ташкилоти (ЮНВТО) Бош Ассамблеяси 25-сессияси доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳузурида Самарқандга “Маданий туризмнинг халқаро пойтахти” мақомини бериш тўғрисида декларация ҳамда Халқаро туризм академиясини ташкил этиш тўғрисида битим қабул қилинди.
Ҳужжатлар Ўзбекистон Республикаси экология, атроф-муҳитни муҳофаза ва иқлим ўзгариши вазири А.Абдуҳакимов ва ЮНВТО бош котиби З.Пололикашвили томонидан имзоланди.

Подписаны важные документы по дальнейшему расширению сотрудничества со Всемирной туристской организацией
16.10.2023
В рамках программы 25-й сессии Генеральной Ассамблеи Всемирной туристской организации (ЮНВТО), проходящей в городе Самарканде, в присутствии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева были приняты Декларация о присвоении Самарканду статуса «Мировой столицы культурного туризма» и Соглашение о создании Международной академии туризма.
Документы подписали министр экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан А.Абдухакимов и генеральный секретарь ЮНВТО З.Пололикашвили.