Ўзбекистон Президенти Доҳага келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қатар Давлати Амири шайх Тамим бин Ҳамад Ол Сонийнинг таклифига биноан давлат ташрифи билан Доҳа шаҳрига келди.
Шайх Ҳамад номидаги халқаро аэропортида олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди.
Давлатимиз раҳбарини Қатар Бош вазири – ташқи ишлар вазири шайх Муҳаммад бин Абдураҳмон Ол Соний ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Давлат ташрифи дастурига мувофиқ, эртага олий даражадаги учрашувлар бўлиб ўтади, етакчилар Ўзбекистон-Қатар муносабатларини янада мустаҳкамлаш ҳамда кўп қиррали ҳамкорликни, энг аввало, сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий ва маданий-гуманитар соҳаларда ривожлантириш масалаларини муҳокама қиладилар.

Президент Узбекистана прибыл в Доху
По приглашению Эмира Катара шейха Тамима бин Хамада Аль Тани Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев прибыл в город Доху с государственным визитом.
В международном аэропорту имени шейха Хамада в честь высокого гостя был выстроен почётный караул.
Главу нашего государства встретили Премьер-министр – министр иностранных дел Катара шейх Мухаммад бин Абдурахман Аль Тани и другие официальные лица.
В соответствии с программой государственного визита завтра состоятся встречи на высшем уровне, в ходе которых лидеры двух стран обсудят вопросы дальнейшего углубления узбекско-катарских отношений и развития многопланового сотрудничества, прежде всего в политической, торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах.