Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
29.09.2023
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ФармониМамлакатимизда таълим тизимини ривожлантириш, соҳада туб ислоҳотлар самарасини ошириш, ўқув-тарбия жараёнларига миллий ва илғор хорижий тажрибалар, инновацион педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, ўқувчи ва талаба ёшларга илм-фан асослари, замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларнинг интеллектуал салоҳиятини юксалтириш, Янги Ўзбекистон бунёдкорлари бўлган етук ва баркамол авлодни шакллантириш йўлидаги катта хизматлари, фарзандларимизни ватанпарварлик, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин:
«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси» фахрий унвони билан
Ачилов Дўсмурот Тошмуротович - Кармана туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Абдуллаева Дилбар Ахмадовна - Жиззах шаҳридаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими» фахрий унвони билан
Атажонов Озод Артикович - Ҳазорасп туманидаги 32-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Петрова Наталья Николаевна - Каттақўрғон шаҳридаги 12-умумий ўрта таълим мактаби директори, Самарқанд вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан
Содиқов Қосимжон Позилович - Тошкент давлат шарқшунослик университетининг мумтоз филология ва адабий манбашунослик кафедраси профессори
Эштаев Анвар Курганович - Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг гимнастика назарияси ва услубияти кафедраси мудири
«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан
Шадманов Алишер Каюмович - Тошкент тиббиёт академияси ректори
Абдиев Эгамшукур - Косон туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Абсаламова Мухаббат Қахрамоновна - Зарбдор туманидаги 25-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Ахмаджонов Хасанбой Мирхакимович - Пахтаобод туманидаги 21-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг немис тили фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Зиёева Адолат Нурматовна - Юқори Чирчиқ туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент вилояти
Исраилов Бахриддин Мухаммадиевич - Самарқанд шаҳридаги 59-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Урунбоев Шухрат Миножидинович - Фарғона туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Шарипова Муборак Мирзажоновна - Исҳоқхон Ибрат номидаги ижод мактабининг математика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Абдуназаров Акмал Раҳимович - Тайлоқ туманидаги 1-касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Абипова Замира Максетбаевна - Нукус шаҳридаги 33-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Аллаберганова Феруза Сапарбаевна - Қўшкўпир туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Асроров Исак Урозбоевич - Сардоба туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Ережепова Алия Нурбердиевна - Томди туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти
Исматова Латофат Убайдуллоевна - Сариосиё туманидаги 12-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Камалов Амангелди Базарбаевич - Нукус давлат педагогика институтининг физика ўқитиш методикаси кафедраси мудири, Қорақалпоғистон Республикаси
Каримов Маджит Маликович - Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги директори
Ким Наталья Константиновна - Ўрта Чирчиқ туманидаги 59-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Куланов Данабай Бурханович - Ғаллаорол туманидаги 40-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Қудратов Юсуп Холмирзаевич - Кўкдала туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Мурадова Матлубахон Махамаджоновна - Фарғона вилояти «Мурувват» ногиронлиги бўлган болалар учун интернат уйи тарбиячиси
Набокина Алла Владимировна - Яккасарой туманидаги 48-умумий ўрта таълим мактабининг француз тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Нишонов Додонишон Хомиджонович - Сўх туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Одинцова Наталья Юрьевна - Яшнобод туманидаги 204-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри
Перматова Наиля Рифкатовна - Жарқўрғон туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Рахимова Дилфуза Нигматовна - Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясининг менежмент назарияси ва амалиёти кафедраси мудири
Таджибаев Нозим Хакимжанович - Учқўрғон туманидаги 6-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг тарих фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Тўйчиев Абдурауф Шаробидинович - Асака туманидаги 24-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Хафизов Алишер Рахимович - Бухоро давлат тиббиёт институти академик лицейининг кимё фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Юсупова Офелия Юнусовна - Ўзбекистон давлат консерваториясининг махсус фортепиано кафедраси профессори
Абдурахмонова Мохирахон Ортиқовна - Қўқон шаҳридаги касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Алиев Райимжон - Андижон давлат университетининг физика кафедраси профессори, Андижон вилояти
Ахмедова Масуда Хайдаровна - В.Успенский номидаги Республика ихтисослаштирилган мусиқа мактабининг торли чолғулар бўлими махсус фан ўқитувчиси
Жуманазаров Умурзак Абдуразакович - Жиззах давлат педагогика университетининг бошланғич таълим назарияси ва амалиёти кафедраси профессори, Жиззах вилояти
Кенжаева Замира Нормахматовна - Ургут туманидаги 87-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Киличoв Кодир Бобакулович - Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг математика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Кучмурадова Барнна Эрназаровна - Мирзаобод туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Матякубова Зулхумор Адамбаевна - Учтепа туманидаги 81-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Мухамедова Мукамбар Джураевна - Тошкент педиатрия тиббиёт институти академик лицейининг биология фани ўқитувчиси
Нуруллаева Шоира Кушназаровна - Урганч давлат университетининг тарих кафедраси доценти, Хоразм вилояти
Нушбакова Каромат Нормуродовна - Навоий шаҳридаги 8-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти
Рахимова Зулайхо Исмойиловна - Урганч туманидаги 23-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Рустамова Мавлюда Эркиновна - Мактабгача таълим ташкилотлари директор ва мутахассисларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш институтининг кафедра катта ўқитувчиси
Саматов Нурилла Файзиллаевич - Тошкент шаҳридаги имконияти чекланган шахслар учун ихтисослаштирилган 1-касб-ҳунар мактабининг ишлаб чиқариш таълими устаси
Таджиев Мирхатам Миродилович - Қибрай туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Тажимова Мухаббат Абдукадировна - Беруний туманидаги 7-мактабгача таълим ташкилоти мудири, Қорақалпоғистон Республикаси
Темирова Гулноза Нематовна - Нурота туманидаги 36-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Тлеуова Дилбар Абдурахмановна - Мўйноқ туманидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Халмуродов Авлакул Косимович - Шаҳрисабз туманидаги «Баркамол авлод» болалар мактаби директори, Қашқадарё вилояти
Хотамова Мунаввар Сайфуллоевна - Бухоро шаҳридаги 12-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Шодиева Муҳаббат Аминовна - Шеробод туманидаги 8-болалар мусиқа ва санъат мактабининг дутор синфи ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Шодмоналиева Мухайё Баходировна - Избоскан туманидаги «Лидерлар мактаби» нодавлат таълим муассасаси таъсисчиси, математика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Юсупова Махпуза Нумановна - Наманган муҳандислик-технология институтининг манзарали боғдорчилик ва кўкаламзорлаштириш кафедраси профессори, Наманган вилояти
Ахадова Саноат Хабибовна - Самарқанд туманидаги 43-умумий ўрта таълим мактабининг тожик тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Бердиева Шахноза Эргашевна - Шароф Рашидов туманидаги 23-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Вахабов Абдухамид - Фарғона вилояти Чим устида хоккей федерацияси ижрочи директори, мураббийси
Гаржиев Илмурат Халмухамметович - Тўрткўл туманидаги 38-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Исмоилова Гулнора Самандаровна - Андижон шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги жамоат саломатлиги техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Андижон вилояти
Мадраҳимова Дилдора Мирзаакбаровна - Ўзбекистон туманидаги «Янги умид ва ишонч» оилавий болалар уйи раҳбари, Фарғона вилояти
Сагитов Мирхан Миргазиян - Тошкент шаҳридаги «Tashkent Runners» югурувчилар жамияти раҳбари
Турсунова Марҳабо Тешаевна - Вобкент туманидаги 1-мактабгача таълим ташкилоти дефектологи, Бухоро вилояти
Турсунова Мунавар Эргашевна - Китоб туманидаги «Звёздочки космоса» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти раҳбари, Қашқадарё вилояти
Абдрасулиева Арзайим Сабирбаевна - Қонликўл туманидаги 18-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Абдулакимова Дилжахон Болтаевна - Термиз давлат университети академик лицейининг тарих фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Абдуллаев Сарвар Равшанович - Тошкент шаҳридаги Инҳа университети лектори
Абдуллаева Феруза Эркиновна - Норин туманидаги 40-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Алиёров Мансурхон Машрабович - Поп туманидаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Аширалиева Нилуфар Умматкуловна - Сирдарё туманидаги 71-ақли заиф болалар учун мактаб-интернатининг технология фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Буряк Елена Владимировна - Зарафшон шаҳридаги 3-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Гаепов Саиджон Уткирович - Қарши шаҳридаги 18-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Гуломова Дилбархан Садиковна - Шаҳрихон туманидаги 44-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Дониёрова Азиза Махмудовна - Гулистон шаҳридаги «Интеллект» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти раҳбари, Сирдарё вилояти
Душаева Замира Пирназаровна - Жомбой туманидаги 17-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Самарқанд вилояти
Жахонов Мехриддин Жамоливич - Каттақўрғон туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Ибрагимов Азизбек Исроилович - Олмалиқ шаҳридаги «Бухоро мактаби» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, тарих фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Ким Виталий Николаевич - Миробод туманидаги «Маtes» нодавлат таълим муассасаси таъсисчиси, инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Қахорова Шаҳноза Суннатиллаевна - Навоий шаҳридаги Президент мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Қиличов Неъматжон Юлдашович - Хива шаҳридаги 121-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Назиров Холимбой Нишонович - Мирзо Улуғбек номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Рамазонова Гулноз Халиловна - Бухоро туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Рахимов Хаитмурат Усманович - Чироқчи туманидаги 124-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Рахимова Хурзода Камуловна - Чирчиқ шаҳридаги касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Рахматов Миролим Тўхтаевич - Ғиждувон туманидаги «The school of mathematical academy» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Саттарова Холида Азадовна - Хонқа туманидаги 1-касб-ҳунар мактабининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Хоразм вилояти
Соаталиева Матлуба Муродовна - Чортоқ туманидаги 4-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Наманган вилояти
Субонова Гузал Уктамовна - Пахтакор саноат технологиялари техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Султанова Одина Ғопуровна - Бекобод шаҳридаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Умарова Феруза Абидиновна - Олмазор туманидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Ўрмонов Неъматилло Махамедович - Хўжаобод туманидаги 26-умумий ўрта таълим мактабининг технология фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Хидоятова Наргиза Садиқжоновна - Юнусобод туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри
Худаёров Ҳамза Муртазович - Гулистон шаҳридаги Президент мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Холбутаева Муқаддас Маматмуратовна - Жиззах политехника институти академик лицейининг биология фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Холмирзаев Сардор Зафар ўғли - Шўрчи туманидаги 125-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Холмурзаев Хаётжон Киргизбаевич - Фарғона туманидаги «Le Crayon» нодавлат таълим муассасаси таъсисчиси, кимё фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Худойназаров Илёс Абдурасулович - Тошкент шаҳридаги Президент мактабининг кимё фани ўқитувчиси
Шаймарданова Гавхар Эгамбердиевна - Олтинсой туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Шерқулова Жамила Паяновна - Қарши давлат университетининг микробиология ва биотехнология кафедраси мудири, Қашқадарё вилояти
Шодмонова Шаира Саидовна - Тошкент давлат педагогика университетининг педагогика кафедраси профессори
Эшонжонов Жамолдин Бахромжонович - Чуст туманидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с Днем учителей и наставников
29.09.2023
Указ Президента Республики УзбекистанЗа достойный вклад в развитие системы образования в нашей стране, повышение эффективности коренных реформ в сфере, широкое внедрение в учебно-воспитательный процесс передового национального и зарубежного опыта, инновационных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, большие заслуги в обучении учащейся и студенческой молодежи основам наук и современным профессиям, повышении ее интеллектуального потенциала, формировании здорового и гармонично развитого поколения – созидателей Нового Узбекистана, образцовую деятельность по воспитанию наших детей в духе патриотизма, уважения национальных и общечеловеческих ценностей, а также активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
почетное звание «Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси»
Ачилову Дусмуроту Тошмуротовичу - учителю химии средней общеобразовательной школы №21 Карманинского района, Навоийская область
Абдуллаевой Дилбар Ахмадовне - учителю математики средней общеобразовательной школы №3 города Джизака, Джизакская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими»
Атажонову Озоду Артиковичу - учителю физики средней общеобразовательной школы №32 Хазараспского района, Хорезмская область
Петровой Наталье Николаевне - директору средней общеобразовательной школы №12 города Каттакургана, Самаркандская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси»
Содикову Косимжону Позиловичу - профессору кафедры классической филологии и литературного источниковедения Ташкентского государственного университета востоковедения
Эштаеву Анвару Кургановичу - заведующему кафедрой теории и методологии гимнастики Узбекского государственного университета физической культуры и спорта
орденом «Фидокорона хизматлари учун»
Шадманова Алишера Каюмовича - ректора Ташкентской медицинской академии
Абдиева Эгамшукура - учителя математики средней общеобразовательной школы №24 Касанского района, Кашкадарьинская область
Абсаламову Мухаббат Кахрамоновну - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы №25 Зарбдорского района, Джизакская область
Ахмаджонова Хасанбоя Мирхакимовича - учителя немецкого языка специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №21 Пахтаабадского района, Андижанская область
Зиёеву Адолат Нурматовну - директора средней общеобразовательной школы №3 Юкаричирчикского района, Ташкентская область
Исраилова Бахриддина Мухаммадиевича - учителя математики специализированной школы-интерната для незрячих детей №59 города Самарканда, Самаркандская область
Урунбоева Шухрата Миножидиновича - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №15 Ферганского района, Ферганская область
Шарипову Муборак Мирзажоновну - учителя математики творческой школы имени Исхокхона Ибрата, Наманганская область
Абдуназарова Акмала Рахимовича - преподавателя специального предмета профессиональной школы №1 Тайлакского района, Самаркандская область
Абипову Замиру Максетбаевну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №33 города Нукуса, Республика Каракалпакстан
Аллаберганову Ферузу Сапарбаевну - учителя немецкого языка специализированной средней общеобразовательной школы №5 Кошкупырского района, Хорезмская область
Асророва Исака Урозбоевича - учителя математики средней общеобразовательной школы №11 Сардобинского района, Сырдарьинская область
Ережепову Алию Нурбердиевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №15 Тамдынского района, Навоийская область
Исматову Латофат Убайдуллоевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №12 Сариасийского района, Сурхандарьинская область
Камалова Амангелди Базарбаевича - заведующего кафедрой методики преподавания физики Нукусского государственного педагогического института, Республика Каракалпакстан
Каримова Маджита Маликовича - директора Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан
Ким Наталью Константиновну - учителя математики средней общеобразовательной школы №59 Уртачирчикского района, Ташкентская область
Куланова Данабая Бурхановича - учителя математики средней общеобразовательной школы №40 Галляаральского района, Джизакская область
Кудратова Юсупа Холмирзаевича - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №39 Кукдалинского района, Кашкадарьинская область
Мурадову Матлубахон Махамаджоновну - воспитателя дома-интерната для детей с инвалидностью «Мурувват» Ферганской области
Набокину Аллу Владимировну - учителя французского языка средней общеобразовательной школы №48 Яккасарайского района, город Ташкент
Нишонова Додонишона Хомиджоновича - учителя истории средней общеобразовательной школы №11 Сохского района, Ферганская область
Одинцову Наталью Юрьевну - директора средней общеобразовательной школы №204 Яшнабадского района, город Ташкент
Перматову Наилю Рифкатовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №1 Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Рахимову Дилфузу Нигматовну - заведующую кафедрой теории и практики менеджмента Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан
Таджибаева Нозима Хакимжановича - учителя истории специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №6 Учкурганского района, Наманганская область
Туйчиева Абдурауфа Шаробидиновича - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №24 Асакинского района, Андижанская область
Хафизова Алишера Рахимовича - преподавателя химии академического лицея при Бухарском государственном медицинском институте, Бухарская область
Юсупову Офелию Юнусовну - профессора кафедры специального фортепиано Государственной консерватории Узбекистана
Абдурахмонову Мохирахон Ортиковну - преподавателя специального предмета профессиональной школы города Коканда, Ферганская область
Алиева Райимжона - профессора кафедры физики Андижанского государственного университета, Андижанская область
Ахмедову Масуду Хайдаровну - преподавателя специального предмета отделения струнных инструментов Республиканской специализированной музыкальной школы имени В.Успенского
Жуманазарова Умурзака Абдуразаковича - профессора кафедры теории и практики начального образования Джизакского государственного педагогического университета, Джизакская область
Кенжаеву Замиру Нормахматовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №87 Ургутского района, Самаркандская область
Киличoва Кодира Бобакуловича - учителя математики специализированной школы имени Мухаммада аль-Хорезми, город Ташкент
Кучмурадову Барнну Эрназаровну - учителя химии средней общеобразовательной школы №20 Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Матякубову Зулхумор Адамбаевну - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы №81 Учтепинского района, город Ташкент
Мухамедову Мукамбар Джураевну - преподавателя биологии академического лицея при Ташкентском педиатрическом медицинском институте
Нуруллаеву Шоиру Кушназаровну - доцента кафедры истории Ургенчского государственного университета, Хорезмская область
Нушбакову Каромат Нормуродовну - учителя начальных классов специализированной средней общеобразовательной школы №8 города Навои, Навоийская область
Рахимову Зулайхо Исмойиловну - учителя информатики средней общеобразовательной школы №23 Ургенчского района, Хорезмская область
Рустамову Мавлюду Эркиновну - старшего преподавателя кафедры Института переподготовки и повышения квалификации директоров и специалистов дошкольных образовательных организаций
Саматова Нуриллу Файзиллаевича - мастера производственного обучения специализированной профессиональной школы для лиц с ограниченными возможностями №1 города Ташкента
Таджиева Мирхатама Миродиловича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №4 Кибрайского района, Ташкентская область
Тажимову Мухаббат Абдукадировну - заведующую дошкольной образовательной организацией №7 Берунийского района, Республика Каракалпакстан
Темирову Гулнозу Нематовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №36 Нуратинского района, Навоийская область
Тлеуову Дилбар Абдурахмановну - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы Муйнакского района, Республика Каракалпакстан
Халмуродова Авлакула Косимовича - директора детской школы «Баркамол авлод» Шахрисабзского района, Кашкадарьинская область
Хотамову Мунаввар Сайфуллоевну - учителя английского языка специализированной средней общеобразовательной школы №12 города Бухары, Бухарская область
Шодиеву Мухаббат Аминовну - учителя класса дутара детской школы музыки и искусств №8 Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Шодмоналиеву Мухайё Баходировну - учредителя и учителя математики негосударственного образовательного учреждения «Лидерлар мактаби» Избасканского района, Андижанская область
Юсупову Махпузу Нумановну - профессора кафедры декоративного садоводства и озеленения Наманганского инженерно-технологического института, Наманганская область
Ахадову Саноат Хабибовну - учителя таджикского языка и литературы средней общеобразовательной школы №43 Самаркандского района, Самаркандская область
Бердиеву Шахнозу Эргашевну - учителя музыки средней общеобразовательной школы №23 Шараф-Рашидовского района, Джизакская область
Вахабова Абдухамида - исполнительного директора и тренера Ферганской областной федерации хоккея на траве
Гаржиева Илмурата Халмухамметовича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №38 Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Исмоилову Гулнору Самандаровну - преподавателя специального предмета техникума общественного здоровья имени Абу Али ибн Сино города Андижана, Андижанская область
Мадрахимову Дилдору Мирзаакбаровну - руководителя семейного детского дома «Янги умид ва ишонч» Узбекистанского района, Ферганская область
Сагитова Мирхана Миргазияна - руководителя бегового сообщества «Tashkent Runners» города Ташкента
Турсунову Мархабо Тешаевну - дефектолога дошкольной образовательной организации №1 Вабкентского района, Бухарская область
Турсунову Мунавар Эргашевну - руководителя негосударственной дошкольной образовательной организации «Звездочки космоса» Китабского района, Кашкадарьинская область
Абдрасулиеву Арзайим Сабирбаевну - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы №18 Канлыкульского района, Республика Каракалпакстан
Абдулакимову Дилжахон Болтаевну - преподавателя истории академического лицея при Термезском государственном университете, Сурхандарьинская область
Абдуллаева Сарвара Равшановича - лектора Университета Инха в городе Ташкенте
Абдуллаеву Ферузу Эркиновну - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №40 Нарынского района, Наманганская область
Алиёрова Мансурхона Машрабовича - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №11 Папского района, Наманганская область
Аширалиеву Нилуфар Умматкуловну - учителя технологии школы-интерната для детей с отставанием в умственном развитии №71 Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Буряк Елену Владимировну - учителя русского языка и литературы специализированной средней общеобразовательной школы №3 города Зарафшана, Навоийская область
Гаепова Саиджона Уткировича - учителя математики специализированной школы-интерната для незрячих детей №18 города Карши, Кашкадарьинская область
Гуломову Дилбархан Садиковну - учителя биологии специализированной средней общеобразовательной школы №44 Шахриханского района, Андижанская область
Дониёрову Азизу Махмудовну - руководителя негосударственной дошкольной образовательной организации «Интеллект» города Гулистана, Сырдарьинская область
Душаеву Замиру Пирназаровну - воспитателя дошкольной образовательной организации №17 Джамбайского района, Самаркандская область
Жахонова Мехриддина Жамоливича - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №2 Каттакурганского района, Самаркандская область
Ибрагимова Азизбека Исроиловича - руководителя и учителя истории негосударственного образовательного учреждения «Бухоро мактаби» города Алмалыка, Ташкентская область
Кима Виталия Николаевича - учредителя и учителя английского языка негосударственного образовательного учреждения «Маtes» Мирабадского района, город Ташкент
Кахорову Шахнозу Суннатиллаевну - учителя английского языка Президентской школы в городе Навои, Навоийская область
Киличова Неъматжона Юлдашовича - учителя родного языка и литературы специализированной школы-интерната для незрячих детей №121 города Хивы, Хорезмская область
Назирова Холимбоя Нишоновича - учителя физики специализированной школы имени Мирзо Улугбека, город Ташкент
Рамазонову Гулноз Халиловну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №9 Бухарского района, Бухарская область
Рахимова Хаитмурата Усмановича - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы №124 Чиракчинского района, Кашкадарьинская область
Рахимову Хурзоду Камуловну - преподавателя специального предмета профессиональной школы города Чирчика, Ташкентская область
Рахматова Миролима Тухтаевича - руководителя и учителя родного языка и литературы негосударственного образовательного учреждения «The school of mathematical academy» Гиждуванского района, Бухарская область
Саттарову Холиду Азадовну - мастера производственного обучения профессиональной школы №1 Ханкинского района, Хорезмская область
Соаталиеву Матлубу Муродовну - воспитателя дошкольной образовательной организации №4 Чартакского района, Наманганская область
Субонову Гузал Уктамовну - преподавателя специального предмета Пахтакорского техникума промышленных технологий, Джизакская область
Султанову Одину Гопуровну - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы города Бекабада, Ташкентская область
Умарову Ферузу Абидиновну - учителя информатики специализированной средней общеобразовательной школы Алмазарского района, город Ташкент
Урмонова Неъматилло Махамедовича - учителя технологии средней общеобразовательной школы №26 Ходжаабадского района, Андижанская область
Хидоятову Наргизу Садикжоновну - директора средней общеобразовательной школы №5 Юнусабадского района, город Ташкент
Худаёрова Хамзу Муртазовича - учителя химии Президентской школы в городе Гулистане, Сырдарьинская область
Холбутаеву Мукаддас Маматмуратовну - учителя биологии академического лицея при Джизакском политехническом институте, Джизакская область
Холмирзаева Сардора Зафар угли - учителя математики специализированной школы-интерната для незрячих детей №125 Шурчинского района, Сурхандарьинская область
Холмурзаева Хаётжона Киргизбаевича - учредителя и учителя химии негосударственного образовательного учреждения «Le Crayon» Ферганского района, Ферганская область
Худойназарова Илёса Абдурасуловича - учителя химии Президентской школы в городе Ташкенте
Шаймарданову Гавхар Эгамбердиевну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №30 Алтынсайского района, Сурхандарьинская область
Шеркулову Жамилу Паяновну - заведующую кафедрой микробиологии и биотехнологии Каршинского государственного университета, Кашкадарьинская область
Шодмонову Шаиру Саидовну - профессора кафедры педагогики Ташкентского государственного педагогического университета
Эшонжонова Жамолдина Бахромжоновича - учителя информатики специализированной средней общеобразовательной школы Чустского района, Наманганская область