TIVda Qatar va O‘mon diplomatik vakolatxonalari rahbarlari bilan uchrashuvlar boʻlib oʻtdi
2023-yilning 15-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Qatar Davlatining Favqulodda va Muxtor Elchisi Hasan Hamza Hoshim va O‘mon Sultonligining Muvaqqat ishlar vakili Nosir Al-Mavaliy bilan alohida uchrashuvlar o‘tkazdi.
Muzokaralar davomida Oʻzbekiston bilan ushbu davlatlar oʻrtasidagi siyosat, iqtisodiyot, investitsiya, madaniyat va taʼlim sohalarida hamkorlikni yanada mustahkamlashning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Ikki tomonlama va koʻp tomonlama shakllarda boʻlajak qoʻshma tadbirlarning jadvali va tashkiliy jihatlari koʻrib chiqildi.

Deputy Foreign Minister met with the heads of diplomatic missions of Qatar and Oman
On August 15, 2023, Deputy Foreign Minister of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev held separate meetings with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Qatar Hassan Hamza Hashim and Chargé d'Affaires of the Sultanate of Oman Nasser Al-Mawali.
The parties discussed topical issues of further strengthening cooperation between Uzbekistan and these countries in the fields of politics, economics, investment, culture and education.
The schedule and organizational aspects of the upcoming joint events in bilateral and multilateral formats were also considered.