O‘zbekiston, Tojikiston va Turkmaniston tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida muzokaralar bo‘lib o‘tdi
Bugun, 2023-yil 26-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov, Tojikiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin va Turkmaniston tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov o‘rtasida videokonferenaloqa shaklida muzokaralar bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda joriy yil avgust oyida Ashxobod shahrida bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston, Tojikiston va Turkmaniston Prezidentlarining Sammitiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.
Vazirlar bo‘lajak yig‘ilishning dasturi loyihasi, kun tartibi, shuningdek, Sammitning yakuniy hujjati loyihasini muhokama qildilar.

Состоялись переговоры глав внешнеполитических ведомств Узбекистана, Таджикистана и Туркменистана
Сегодня, 26 июля 2023 года, в формате видеоконференции состоялись консультации между министрами иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёром Саидовым, Республики Таджикистан Сирожиддином Мухриддином и Туркменистана Рашидом Мередовым.
В ходе встречи обсуждались вопросы подготовки и проведения Саммита Президентов Узбекистана, Таджикистана и Туркменистана, который состоится в Ашхабаде в начале августа текущего года.
Министры обсудили проект программы, повестку дня предстоящей встречи, а также проект итогового документа Саммита.
В этом контексте, министры обменялись мнениями по приоритетным аспектам регионального сотрудничества.