Baxtiyor Saidov Saudiya TIV rahbari bilan telefon orqali muloqot qildi
2023-yil 16-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidovning Saudiya Arabistoni Podshohligi tashqi ishlar vaziri Faysal bin Farxon Ol Saud bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlar so‘nggi yillarda misli ko‘rilmagan yuksalish ko‘rsatayotgani ta’kidlandi.
Ikki mamlakat tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida O‘zbekiston – Saudiya Arabistoni hamkorligini yangi bosqichga olib chiqish uchun barcha zarur imkoniyatlarni yo‘naltirishga kelishib olindi.

Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с главой МИД Саудовской Аравии
16 июля 2023 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Королевства Саудовская Аравия Фейсалом бин Фарханом Аль Саудом.
Отмечено, что двусторонние связи между нашими странами в последние годы демонстрируют беспрецедентный рост.
Была достигнута договоренность о том, что Министерства иностранных дел Узбекистана и Саудовской Аравии задействуют все необходимые ресурсы для поднятия узбекско-саудовского сотрудничества на новый уровень.