Hindiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari bilan muzokaralar to‘g‘risida
2023-yilning 12-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Hindiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Sanjay Verma bilan videokonferensaloqa shaklida muzokaralar o‘tkazdi.
Tomonlar O‘zbekiston-Hindiston munosabatlarini yanada rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlarini muhokama qildilar, siyosiy muloqotni mustahkamlash va parlamentlararo aloqalarni faollashtirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekanliklarini tasdiqladilar. Ikki tomonlama va ko‘p tomonlama tadbirlar doirasida oliy darajada erishilgan kelishuvlarning bajarilishi ko‘rib chiqildi.
O‘zbekiston va Hindistonning xalqaro institutlar doirasidagi o‘zaro hamkorligining dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi.

О переговорах с заместителем Министра иностранных дел Индии
12 мая 2023 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев в формате видеоконференцсвязи провел переговоры с заместителем министра иностранных дел Индии Санджаем Вермой.
Стороны обсудили приоритетные направления дальнейшего развития узбекско-индийских отношений, подтвердили обоюдную заинтересованность в укреплении политического диалога и активизации межпарламентских связей. Рассмотрен ход реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне в рамках двусторонних и многосторонних мероприятий.
Состоялся также обмен мнениями по актуальным вопросам взаимодействия Узбекистана и Индии в рамках международных институтов.