Tashqi ishlar vazirligida Indoneziya va BAA Elchilari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2023-yil 11-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Indoneziya Respublikasi hamda Birlashgan Arab Amirliklarining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchilari Sunario Kartadinata hamda Said al-Qamziy bilan alohida uchrashuvlar o‘tkazdi.
Muzokaralar chog‘ida O‘zbekistonning ushbu davlatlar bilan savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy aloqalari, shuningdek, madaniy-gumanitar almashinuvlar bo‘yicha siyosiy muloqotni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Ikki va ko‘p tomonlama shakldagi bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali hamda tashkiliy jihatlari ham ko‘rib chiqildi.

В МИД проведены встречи с Послами Индонезии и ОАЭ
11 мая 2023 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел отдельные встречи с Чрезвычайными и Полномочными Послами Республики Индонезия Сунарио Картадината и Объединенных Арабских Эмиратов Саидом аль-Камзи.
На переговорах обсуждены вопросы расширения политического диалога Узбекистана с указанными странами, торгово-экономических и инвестиционных связей, культурно-гуманитарных обменов.
Рассмотрены график и организационные аспекты предстоящих совместных мероприятий в двустороннем и многостороннем форматах.