Президент “Матонат мадҳияси” ёдгорлигига гулчамбар қўйди
Президент Шавкат Мирзиёев Ғалаба боғига ташриф буюриб, “Матонат мадҳияси” ёдгорлик мажмуасига гулчамбар қўйди.
Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан барпо этилган бу мажмуа халқимизнинг урушдаги йўқотишлари, тинчлик учун кураши ва улкан ҳиссасини ифодалайди. Шу боис боғ ҳар доим, айниқса, байрам кунларида ёшу кексалар билан гавжум.
Бу йил ҳам 9 май – Хотира ва қадрлаш куни кенг нишонланмоқда. Президент фармонига мувофиқ, Иккинчи жаҳон уруши қатнашчилари рағбатлантирилмоқда. Уларнинг саломатлиги ҳамиша эътиборда.
Ғалаба боғида Қуролли Кучлар тизимига кирувчи вазирлик ва идоралар, давлат ташкилотлари вакиллари жам бўлди. Улар ҳам мажмуа пойига гуллар қўйди.

Президент возложил цветы к мемориалу “Ода стойкости”
Президент Шавкат Мирзиёев посетил Парк Победы и возложил цветы к мемориальному комплексу «Ода стойкости».
Мемориал, возведенный по инициативе главы нашего государства, отражает огромные лишения нашего народа, его борьбу за мир и великий вклад в победу на войне. В эти праздничные дни парк особенно многолюден.
9 мая – День памяти и почестей широко отмечается по стране. В соответствии с указом Президента поощряются участники Второй мировой войны. Их здоровье находится под постоянным вниманием.
В церемонии приняли участие представители министерств и ведомств, входящих в систему Вооруженных Сил, государственных организаций. Они также возложили цветы к мемориалу.