YXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori bilan uchrashuv
2023-yilning 10-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari G‘ayrat Fozilov YXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori v.b. Xans-Ulrix Im bilan mamlakatimizdagi diplomatik missiyasini yakunlagani munosabati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Keyingi yillarda O‘zbekiston bilan YXHT va uning institutlari o‘rtasidagi hamkorlik yangi sifat bosqichiga ko‘tarilgani ta’kidlandi.
Qo‘shma yo‘l xaritasiga kiritilgan YXHT loyihalarini 2023-2024-yillarda O‘zbekistonda amalga oshirish bo‘yicha yanada yaqin hamkorlik qilish muhimligi qayd etildi.
Vazir o‘rinbosari YXHT loyihalari koordinatori vazifasini bajaruvchisiga O‘zbekiston bilan Tashkilot o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashga qo‘shgan samarali faoliyati va salmoqli hissasi uchun minnatdorlik bildirdi.
Xans-Ulrix Im, o‘z navbatida, O‘zbekistondagi missiyasini amalga oshirishda ko‘rsatilgan har tomonlama yordam uchun samimiy minnatdorlik bildirdi.

On April 10, 2023, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Gayrat Fozilov held a meeting with OSCE Acting Project Co-ordinator in Uzbekistan Hans-Ulrich Im who is completion his diplomatic mission.
It was noted that in recent years cooperation between Uzbekistan and the OSCE and its institutions has reached a new qualitative level.
The sides emphasized the importance of further cooperation on the implementation of the OSCE projects in Uzbekistan, included in the Joint Road Map in 2023-2024.
The Deputy Minister expressed gratitude to the OSCE Acting Project Co-ordinatorfor the fruitful work and significant contribution to strengthening interaction between Uzbekistan and the Organization.
Mr. Hans-Ulrich Im sincerely thanked for the comprehensive assistance during his mission in Uzbekistan.