YXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori bilan uchrashuv
2023-yilning 10-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari G‘ayrat Fozilov YXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori v.b. Xans-Ulrix Im bilan mamlakatimizdagi diplomatik missiyasini yakunlagani munosabati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Keyingi yillarda O‘zbekiston bilan YXHT va uning institutlari o‘rtasidagi hamkorlik yangi sifat bosqichiga ko‘tarilgani ta’kidlandi.
Qo‘shma yo‘l xaritasiga kiritilgan YXHT loyihalarini 2023-2024-yillarda O‘zbekistonda amalga oshirish bo‘yicha yanada yaqin hamkorlik qilish muhimligi qayd etildi.
Vazir o‘rinbosari YXHT loyihalari koordinatori vazifasini bajaruvchisiga O‘zbekiston bilan Tashkilot o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashga qo‘shgan samarali faoliyati va salmoqli hissasi uchun minnatdorlik bildirdi.
Xans-Ulrix Im, o‘z navbatida, O‘zbekistondagi missiyasini amalga oshirishda ko‘rsatilgan har tomonlama yordam uchun samimiy minnatdorlik bildirdi.

О встрече с и.о. Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане
10 апреля 2023 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Гайрат Фозилов провел встречу с и.о. Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане Ханс-Ульрих Имом в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Отмечено, что в последние годы сотрудничество Узбекистана с ОБСЕ и ее институтами вышло на качественно новый уровень.
Подчеркнута важность дальнейшего тесного взаимодействия по реализации в 2023-2024 годах проектов ОБСЕ в Узбекистане, включенных в совместную «дорожную карту».
Заместитель министра выразил и.о. Координатора проектов ОБСЕ признательность за плодотворную работу и весомый вклад в укрепление взаимодействия между Узбекистаном и Организацией.
Ханс-Ульрих Им, со своей стороны, искренне поблагодарил за оказанное всестороннее содействие в осуществлении его миссии в Узбекистане.