Ўзбекистонда «Uzbek Jewellery Fair-2023» биринчи халқаро заргарлик кўргазмаси бўлиб ўтади
Жорий йил 26-28 май кунлари Тошкентда заргарлик буюмлари, қимматбаҳо тошлар ва жиҳозларнинг биринчи халқаро «Uzbek Jewellery Fair-2023» кўргазмаси бўлиб ўтади, деб хабар бермоқда «Дунё» мухбири.
«Uzbek Jewellery Fair-2023» Ўзбекистонда заргарлик буюмлари ишлаб чиқарувчилар, улгуржи ва чакана сотувчилар, агентлар, дистрибюторларга мўлжалланган биринчи ва ягона ихтисослаштирилган заргарлик буюмларининг кўргазмасидир.
Мазкур халқаро тадбирни ташкил этишдан кўзланган мақсад янги тармоқ ичидаги ва халқаро ўзаро манфаатли алоқаларни йўлга қўйиш, технологик янгиликлар ҳамда хорижий компаниялар муваффақиятлари билан яқиндан танишиш, заргарлик буюмлари дизайнининг энг оммабоп йўналишларини ўзлаштириш, маҳсулот сифати ва миқдорини оширишдан иборат.
Кўргазма доирасида Ўзбекистон Заргарлик саноати ассоциацияси томонидан мамлакатимиз заргарлик саноати ривожига қўшган ҳиссаси учун «Uzbekistan Jewellery Awards» мукофоти совриндорларини тақдирлаш маросими ҳам бўлиб ўтади.

Uzbekistan to host the first international jewelry exhibition “Uzbek Jewellery Fair-2023”
On May 26-28, Tashkent will host the first luxurious international jewellery, gems and equipment exhibition “Uzbek Jewellery Fair-2023”.
“Uzbek Jewellery Fair-2023” is the first and only specialized jewellery exhibition that takes place in Uzbekistan, focused on jewellery manufacturers, wholesalers and retailers, agents, distributors and so on.
The purpose of the international exhibition is to establish new intra-industry and international mutually beneficial relations, get acquainted with technological innovations and achievements of foreign companies, master the most popular trends in jewelry design, improve the quality and quantity of products.
Within the framework of the exhibition, an awards ceremony will be held by the Jewellery Industry Association of Uzbekistan to the winners of the Uzbek Jewellery Awards for their contribution to shaping the future of the country's jewellery industry.