Хитой Халқ Республикасининг собиқ Раиси Цзян Цзэминнинг вафоти муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпинга таъзия йўллади.
"Мамлакатларимиз ўртасидаги кенг қамровли алоқаларни мустаҳкамлаш, сиёсий, савдо-иқтисодий, сармоявий, маданий-гуманитар ҳамкорликни кенгайтиришга улкан ҳисса қўшган Цзян Цзэминнинг хотираси қалбларимизда ҳамиша сақланиб қолади", дейилади давлатимиз раҳбарининг мактубида.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил соболезнования Председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину в связи с кончиной бывшего Председателя Китайской Народной Республики Цзян Цзэминя.
"Светлая память о Цзян Цзэмине, внесшим огромный вклад в укрепление всеобъемлющих связей, политического, торгово-экономического, инвестиционного, культурно-гуманитарного сотрудничества между нашими странами, навсегда сохранится в наших сердцах", - говорится в послании.
Президент нашей страны выразил слова глубокого сочувствия Си Цзиньпину, а также родным и близким покойного.