Marokash Podshohligi Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv toʻgʻrisida
2022-yil 23-noyabr kuni Fes shahrida (Marokash) boʻlib oʻtayotgan BMT Tamaddunlar ittifoqining toʻqqizinchi Global forumi doirasida Tashqi ishlar vaziri birinchi oʻrinbosari F.Sidiqov va Marokash Tashqi ishlar vaziri N. Burita bilan uchrashdi.
N.Burita Fes shahrida (Marokash) boʻlib oʻtayotgan BMT Tamaddunlar ittifoqi global forumida ishtirok etgani uchun Oʻzbekiston tomoniga minnatdorlik bildirdi.
Uchrashuvda siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar va turizm sohalarida oʻzaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.

О встрече с главой МИД Королевства Марокко
23 ноября 2022 года на полях девятого Глобального форума Альянса цивилизаций ООН в г. Фес (Марокко) состоялась встреча первого заместителя министра иностранных дел Ф.Сидикова с министром иностранных дел Марокко Н.Бурита.
Н.Бурита поблагодарил узбекской стороне за участие в работе Глобального форума Альянса цивилизаций ООН в городе Фес (Марокко).
В ходе встречи стороны обсудили перспективы развития взаимовыгодного сотрудничество в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и туристической сферах.