O‘zbekiston delegatsiyasining TDT Tashqi ishlar vazirlari kengashining navbatdan tashqari yig‘ilishidagi ishtiroki to‘g‘risida
2022-yilning 17-oktabr kuni Istanbul shahrida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov Turkiy davlatlar tashkilotiga a’zo davlatlar tashqi ishlar vazirlarining navbatdan tashqari yig‘ilishida ishtirok etadi.
Yig‘ilishda 2022-yil 11-noyabrda Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadigan TDTning birinchi sammiti kun tartibi va tayyorgarlik jarayoni, shu jumladan TDT davlat rahbarlari kengashiga imzolash uchun kiritiladigan hujjatlar loyihalarini muhokama qilishni ko‘zda tutilgan.
Shuningdek, mintaqaviy va xalqaro siyosat hamda Tashkilot doirasidagi o‘zaro hamkorlikning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashiladi.

Об участии делегации Узбекистана во внеочередном заседании СМИД ОТГ
17 октября 2022 года в г.Стамбуле Министр иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов примет участие во внеочередной встрече министров иностранных дел Организации тюркских государств.
На встрече предусматривается обсуждение повестки дня и хода подготовки к первому саммиту ОТГ 11 ноября 2022 года в г.Самарканде, в том числе, вносимых на подписание глав государств ОТГ проектов документов.
Состоится также обмен мнениями по актуальным вопросам региональной и международной политики и взаимодействия в рамках Организации.