O‘zbekistonning iqtisodiy diplomatiyasini rivojlantirish, mamlakatimiz haqida xalqaro hamjamiyat xabardorligini oshirish maqsadida Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ingliz tilidagi New Uzbekistan. New Opportunities raqamli dayjestining birinchi elektron jo‘natmasi amalga oshirildi.
Dayjestda O‘zbekistonning iqtisodiy hayotidagi so‘nggi o‘zgarishlar, amalga oshirilayotgan islohot va yangilanishlar, biznesning yangi imkoniyatlari, muvaffaqiyatli hodisalar va bo‘lajak tadbirlar haqida ma’lumotlar mavjud.
Raqamli dayjest xorijiy ishbilarmon doiralar, kompaniyalar, investitsiya fondlari va banklari, xalqaro tashkilotlar va moliya institutlari, global reyting agentliklari, shuningdek, Toshkentdagi diplomatik korpusga tarqatish uchun mo‘ljallangan.
Tashqi ishlar vazirligining Iqtisodiy diplomatiya boshqarmasi tomonidan amalga oshirilgan birinchi jo‘natmalar xorijdagi 3000 dan ortiq manzillarni qamrab oldi. Aloqa bazasi kengayib borishi bilan ularning sonini bosqichma-bosqich oshirish rejalashtirilgan.

МИД Узбекистана запускает цифровой дайджест в рамках экономической дипломатии
В целях продвижения экономической дипломатии Узбекистана, повышения осведомленности о нашей стране среди международной общественности, МИД осуществил первую электронную рассылку англоязычного цифрового дайджеста New Uzbekistan. New Opportunities.
Дайджест содержит информацию о последних событиях экономической жизни Узбекистана, осуществляемых реформах и преобразованиях, новых возможностях для бизнеса, успешных историях и предстоящих мероприятиях.
Цифровой дайджест предназначен для распространения среди зарубежных деловых кругов, компаний, инвестиционных фондов и банков, международных организаций и финансовых институтов, глобальных рейтинговых агентств, а также дипломатического корпуса в Ташкенте.
Первая рассылка, осуществленная департаментом экономической дипломатии МИД, охватила более 3 тысяч адресатов за рубежом. Их количество планируется постепенно увеличивать по мере расширения контактной базы.