Rashid Meredovga “Doʻstlik” ordeni topshirildi
Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov boshchiligidagi delegatsiyaning Ashxobodga tashrifi doirasida Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi Raisining oʻrinbosari, tashqi ishlar vaziri Rashid Meredovga Oʻzbekiston Respublikasi va Turkmaniston oʻrtasidagi koʻp asrlik doʻstlik va yaxshi qoʻshnichilik rishtalarini, strategik sherikchilik va koʻp qirrali hamkorlik munosabatlarini rivojlantirish va mustahkamlashga qoʻshgan ulkan shaxsiy hissasi “Doʻstlik” ordenini topshirishga bagʻishlangan tantanali marosim boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston Prezidentining tegishli Farmonini tashqi ishlar vaziri v.b. V.Norov oʻqib eshittirdi.
R.Meredov Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga uning faoliyatiga berilgan yuksak baho va “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangani uchun minnatdorlik bildirdi.
Turkmaniston tashqi ishlar vaziri bundan buyon ham ikki qardosh davlat oʻrtasidagi koʻp qirrali va strategik sheriklikni rivojlantirish uchun barcha saʼy-harakatlarni amalga oshirish niyatida ekanini taʼkidladi.

О вручении Рашиду Мередову ордена «Дустлик»
В рамках визита в г.Ашхабад делегации Узбекистана во главе с и.о министра иностранных дел Владимиром Норовым состоялась торжественная церемония вручения ордена «Дустлик» («Дружбы») заместителю председателя Кабинета Министров, министру иностранных дел Туркменистана Рашиду Мередову за большой личный вклад в развитие отношений стратегического партнёрства и многопланового сотрудничества, укрепление уз многовековой дружбы и добрососедства между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.
Соответствующий Указ Президента Узбекистана был зачитан и.о министра иностранных дел В.Норовым.
Р.Мередов выразил признательность Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву за высокую оценку его деятельности и награждение орденом «Дустлик».
Глава МИД Туркменистана подчеркнул, что намерен и далее прилагать все усилия в развитии многопланового и стратегического партнёрства между двумя братскими государствами.