Xitoy Elchisi bilan uchrashuv haqida
O'zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov Xitoy Xalq Respublikasining Favqulodda va Muxtor elchisi Tszyan Yanni qabul qildi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston-Xitoy kun tartibidagi dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Xususan, tomonlar XXR Davlat Kengashi a'zosi, tashqi ishlar vaziri Van I ning O'zbekistonga rasmiy tashrifi chog'ida va Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar tashqi ishlar vazirlari Kengashi yig’ilishi doirasida erishilgan kelishuvlar natijalarini yuqori baholadilar.
O'zbekistonning ShHTga raisligi doirasida rejalashtirilgan qo'shma tadbirlarga tayyorgarlik masalalariga alohida e'tibor qaratildi.

О встрече с Послом Китая
И.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Китайской Народной Республики Цзян Янь.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по текущим вопросам узбекско-китайской повестки дня.
В частности, стороны высоко оценили итоги достигнутых договоренностей с членом Госсовета КНР, министром иностранных дел Ван И в ходе официального визита в Узбекистан и в рамках Совета министров иностранных дел государств-членов Шанхайской организации сотрудничества.
Отдельное внимание уделено вопросам подготовки к предстоящим совместным мероприятиям, в том числе в рамках председательства Узбекистана в ШОС.