Ўзбекистон Президенти Россия билан нефть-газ соҳасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
13.05.2025
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 13 май куни "Ўзбекистон нефть ва гази" халқаро форуми доирасида Тошкент шаҳрида бўлиб турган Россиянинг "Газпром нефть" компанияси бошқаруви раиси Александр Дюковни қабул қилди.
Россиянинг ёқилғи-энергетика соҳасидаги етакчи компанияси билан ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди.
Нефть маҳсулотларини етказиб бериш, қазиб олиниши қийин бўлган конларни ўзлаштириш ва соҳани рақамлаштириш борасидаги шерикликни ривожлантириш имкониятлари кўриб чиқилди.

Президент Узбекистана отметил важность расширения взаимовыгодного сотрудничества с Россией в нефтегазовом секторе
13.05.2025
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 13 мая принял председателя правления российской компании «Газпром нефть» Александра Дюкова, пребывающего в городе Ташкенте в рамках программы Международного форума «Нефть и газ Узбекистана».
Обсуждены вопросы расширения взаимовыгодного сотрудничества с ведущей российской компанией в топливно-энергетическом комплексе.
Рассмотрены возможности углубления кооперации в области поставок нефтепродуктов, освоения трудноизвлекаемых месторождений и цифровизации отрасли.